in ,

Okyanus Manzarasını Yakalamak İçin Tasarlanan Yeni Zelanda’daki Ev

“Borrmeister Architects” şirketi, Yeni Zelanda’da dik bir yamaçta bulunan ve okyanus manzarasına sahip modern bir aile evi olan “Scarborough Home”un yapımını tamamladı.

Müşterinin isteği, güneşe açılan, kumsal ve yokuş yukarı parkın manzarasını yakalayan, aynı zamanda hakim rüzgarlardan sığınak sağlayan ve araba ile kolay erişim ve park yeri sunan, rahat ve eğlenceli bir evdi.
Taş kaplı bir cephenin arkasına gizlenmiş bodrum katının çift garajı bulunuyor. Evin orta katında üç yatak odası, giyinme odaları, banyo, çamaşırhane ve sauna bulunuyor. Evin katlarını birleştiren merdivenler için ahşap seçimi yapılmış.

Evin en üst katında açık plan mutfak, yemek ve salon alanı, küçük bir çalışma ve tuvalet bulunmaktadır. Mutfakta, ahşap dolaplar çağdaş bir görünüm için kalın bir tezgah ile birleştirilmiştir. Üst katlar, güneş kontrolü, doğal çapraz havalandırma, soğutma ve mahremiyet sağlayan sedir sürgülü ekranların arkasındaki cam cephelerden oluşan açık, güneşe bakacak şekilde tasarlanmıştır. Ev, iki ağaç benzeri kereste ve çelik destek yapıları üzerindeki alanın üzerinde yelken benzeri bir çatı ile korunmakta.

Advertisement

Advertisement

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Eğlenmeyi Seven Kedi Dostlarımız İçin Şık Bir Kedi Kulesi

Dar Alanlar İçin Tasarlanmış 17 İlham Vereci ve Modern Çalışma Masası