in ,

Okul Otobüsünü Rahat Bir Eve Dönüştüren Çift

Tyler Hjorting ve Lexi O’Brien, California’dan ayrılarak farklı bir hayata adımlarını atmışlar. İkili, eve dönüştürülmüş bir okul otobüsü ile göçebe yaşama geçiş yapmış.

Hjorting ve O’Brien, otobüslerine “One Wild Ride” adını vermişler ve bu yenilenmiş araçları küçük evler kadar rahat bir ortama sahip. Ahşap zeminlere, duvar ve tavanlara sahip olan estetik otobüs, şık ve rustik bir yapıya sahiptir. Evin içerisindeki beyaz ve pastel renkler birçok bitki ile birleştiğinde oluşan ortamı görünce, bu aracın bir zamanlar günlük olarak bir sürü insanı taşıdığına inanmak bir hayli zor oluyor.

One Wild Ride” otobüsünü yaratmak yaklaşık iki yıl sürmüş. Çift göçebe bir yaşam tarzı benimsemeye karar verdikten sonra, bir yıl kadar araştırma yapmış ve uygun bir otobüs aramaya koyulmuş. Craigslist sitesinden bir otobüs satın aldıktan sonra, içini tasarlamaya başlamışlar. “İş çıkışı ve hafta sonları otobüsümüzün üzerinde çalışarak sekiz aydan daha kısa bir sürede yeniledik” diyorlar. “Otobüste mutlaka olması gereken bazı ihtiyaçlar normal dairelerde de olan bir buzdolabı, kraliçe yatak ve bir yemek masasıydı.”

Büyük maceralarına başladıklarından beri çift bir arazi satın almış. Otobüslerini Texas’ta küçük kabinlerden oluşan bir koleksiyon inşa ettikleri ve başka projelere sahip oldukları arazilerine park etmişler.

Sizde kendi ev otobüsünüzü oluşturmak isterseniz Hjorting ve O’Brien’in tavsiyelerini göz önüne alabilirsiniz. “Bir okul otobüsü dönüşümü düşünen herkese tavsiyede bulunmamız gerekirse, parayı iyi bir güneş sistemi ve güç kaynağına harcamak olurdu. Sadece birkaç ay sonra fark ettiğimiz bir başka şey de, daha da küçük bir otobüsle de bu işin yapılabileceğiydi!”

Tyler Hjorting ve Lexi O’Brien, California’dan ayrılarak farklı bir hayata adımlarını atmışlar.

İkili, eve dönüştürülmüş bir okul otobüsü ile göçebe yaşama geçiş yapmış.

Hjorting ve O’Brien, otobüslerine “One Wild Ride” adını vermişler ve bu yenilenmiş araçları küçük evler kadar rahat bir ortama sahip.

“One Wild Ride” otobüsünü yaratmak yaklaşık iki yıl sürmüş.

One Wild Ride: Instagram

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Photoshop Sihirbazından İnanılmaz Tasarımlar

Günlük Objeler ile Oluşturulan Çarpıcı Tablolar