Ofis Olarak Kullanılan Etkileyici Mikro Bina

Bugünkü bina turumuzda bir ofisi geziyoruz. Bu ofis bildiğimiz klasik tarzlardan biraz farklı. Sanki tek bir parça mobilya gibi tasarlanan bu bina içerisinde gerçekten etkileyici bir çalışma alanı yaratılmış. Tek bir bina olan ofis yamuk dış yapısı ile daha ilk görüşte ilgiyi üzerine çekiyor.

Knowhow Shop” şirketi tarafından tasarlanan ve yapımı tamamlanan projenin dış cephesinde tamamen beyaz rengi tercih edilirken, camlar ve kapıda kaliteli ahşap işçiliği kullanılmış.

Binanın orijinal adı deniz feneri anlamına gelen “Lighthouse” olarak belirlenmiş. Geceleri gerçek bir deniz feneri görünümünü andırdığı için verilen bir isim.

Bu ilginç tasarıma kuş bakışı bakıldığında tavanda bir pencere görülmekte. Çalışmaktan yorulduğunuz anda buradan yıldızları seyredebilirsiniz. Ofisin diğer camları ise geceleri sokağı aydınlatıyor.

Küçük bir bina olması çalışma alanının çok dar olacağı anlamına gelmiyor. Her iki duvar boyunca yapılan çalışma masaları iki kişinin rahatlıkla çalışabileceği sade bir ortam sunuyor.

Dolaplar ve kitaplık da unutulmayarak ofis içerisindeki yerini almış.

Kendi ofisinde çalışmak isteyenler için etkileyici olan bina, ev ofis çalışanlar için iskandinav mimarisinden 15 harika tasarım yazımızdaki konfor seviyesinde ve üst düzey tasarıma sahip.

Yorum Gönder