in ,

Muhteşem Bir Manzaraya Bakan Modern Havuz

Denize girmekten çok havuza girmeyi tercih edenlerdenseniz bu havuza bayılacaksınız. Çünkü bu havuzda inanılmaz bir deniz manzarası bulunuyor. Tam bir kafa dinleme noktası olan bir bölgede bulunan havuz, yeşilliklerin arasında tamamen doğal bir ortam ve tertemiz orman havası sunuyor.

Harley Graham Architects” şirketi, Avustralya’da Byron koyu manzarasına sahip bir arka bahçe, havuz ve kabin projesi olan “Light Wave” isimli mekanı tasarladı. Mimarlar, “The Lighthouse Walk” adındaki patikaların yanında yer alan heykelsi bir kabin tasarımı yaratmak istemiş ve şöyle düşünerek işe başlamışlar “İnsanlar, her gün deniz fenerine doğru yürüyorlar. Çoğu insan bunu çok seviyor.”

Muhteşem bir manzaraya sahip olan havuz oldukça modern bir tasarıma sahip. Bir kum tepesi olan çok dik bir alan üzerinde yer alan mekanın temel iskeleleri, havuzu tutmak için iki yönde 6m derinliğinde oluşturulmuş.

Advertisement

Kabinin altında ise duş içeren bir banyo bulunmakta. Yeraltına yerleştirilen büyük bir tank bu bölümü tutmakta. Evin çatısından yağmur suyu ile beslenen tankdan başka havuza ya da pompalarına hiçbir şehir suyu bağlanmamış.

Tüm fotoğraflar: David Taylor

Advertisement

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bisiklet Şehrinin Tam Kalbine Bisiklet Heykeli Yapıldı

Sadece 20 Metrekarelik Tasarım Harikası İki Kişilik Stüdyo Daire