in ,

Modern Tarzda Yenilenmiş Dört Kişilik Harika Bir Dar Ev

Şehirler büyüdükçe yer de bulmak zorlaşıyor. Dar evlerde yaşamak zorunda kalan aileler de bu konuda zorluklar çekmekte. Modern mimari tarzları ile yenilenen dar evlerde ise rahatça yaşamak mümkün oluyor.

Dört Katlı Yeni Plan

Brooklyn’de, Office of Architecture şirketi, genç bir aile için dört katlı yeni bir planla birlikte, iki katlı, 11 metrelik bir evi yeniledi. Bir mimar ve mücevher tasarımcısı ve iki çocuğu ile bu evde yaşamakta.

Aile zaten sekiz yıldır burada yaşamış ve sevgili mahallelerinde kalmak istemişler.

Artan ihtiyaçlarını karşılamak için yeni bir bodrum katı, ana yatak odası için yeni bir kat ve küçük bir çatı terası da eve eklenmiş.

Birinci kat, evin ön cephesinden ve arka bahçesinden ulaşılabilen yaşam odası, yemek odası, mutfak ve kütüphaneyi kapsayan daha açık bir düzene dönüştürülmüş.

Sade Tasarım ile Ferahlık

Ferahlık hissini arttırmak için açık renkli materyaller ve kaplamalar kullanarak, ceviz ahşap döşemeler, mermer tezgahlar, seramik karolar ve merdivenlerde çelik korkuluklar ile eşleştirilmiş.

Merdivenlerden yukarı doğru çıkarken bir ışıklık ile aydınladığımız, ikinci katta, çocukların iki yatak odasının ve ortak banyonun bulunduğu yere ulaşıyoruz.

Odalar da alt katlar gibi aynı darlıkta ancak sade tasarım yer kazanımı sağlıyor.

Çocuk odasında kullanılan duvar boyu raflar tüm oyuncakların düzenli durması için oldukça yeterli.

En üst katta bulunan ek oda güzel bir dinlenme alanı oluşturuyor.

Görebildiğimiz gibi dar bir evin dar olması gerekmiyor. Mevcut bina içine eklenen yeni katlarda mevcut alanı dikkatli bir şekilde tasarlayarak çok daha fazla yaşam alanı oluşturulabiliyor.

Daha fazlasını görmek için: Office of Architecture.

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öncesi ve Sonrası – Beyaz Boş Bir Odanın Ev Kitaplığına Dönüştürülmesi

Doğa ile Bütünleşmiş Çim Catılı Ev