in

Modern Ofisler: ING Bank, İstanbul Maslak Ofisi

ingmimari8

Modern ofisler yazı dizimizde daha önce yurt dışından güzel örneklerine rastladığımız Soundcloud veya Sony Müzik gibi örnekleri artık ülkemizde de görmek mümkün. Bakırküre Mimarlık tarafından 2015 yılında tamamlanan ING Bank projesinin amacı sosyal mekanlarla iç içe bir ofis ortamı yaratmak olarak belirlenmiş.

Ofis çalışanlarının da görüşleri doğrultusunda yapılan tasarımların sıklıkla görüldüğü modern ofisler sayesinde çalışanların da performanslarının arttığı gözlemleniyor. Sosyal mekanlarla çalışma mekanlarının iç içe olması da bu durumu sağlayan nedenlerin başında geliyor. ING Bank ofisinde dikkat çekenlerin başında ise ofis içinde bisiklet kullanılabilmesi geliyor.

Çalışma katlarının yenilenmesinin yanı sıra yemekhane alanı da yenilenen şirketin bu bölümünde çalışanların zaman geçirmekten keyif alacağı bir ortam yaratılmış. Kutlama mekanlarının yanı sıra bir de tek potalı basket sahasının yer aldığı yemek katında beyaz ve turuncu renklerin dışında ahşap da ağırlıklı olarak kullanılmış.

ingmimari2

Advertisement

ingmimari3

ingmimari4

ingmimari5

ingmimari6

ingmimari1

Advertisement

ingmimari7

ingmimari8

ingmimari9

ingmimari10

ingmimari11

Advertisement

ingmimari12

ingmimari13

ingmimari14

Fotoğraflar: Gürkan Akay

Advertisement

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Photoshop ile Manipule Edilmediğine İnanamayacağınız 12 İlginç Fotoğraf

Yaz Aylarına Damgasını Vuracak Yeni Su Sporu “Pedalboard”