in

Ray Dolap Tasarımlarına 12 Modern ve Kullanışlı Örnek

Kullanım kolaylığı ve güzel tasarımlarından dolayı tercih edilen ray dolap modelleri yatak odalarımızın çehresini bir anda değiştirebilir. Eğer bir ray dolap sahibi değilseniz ve almak istiyorsanız ilk yapmamız gereken yatak odamızın ölçülerini tam olarak bilmektir.

Ray Dolap Tasarımlarının Kullanım Kolaylığı Zaman Kazandırıyor

Ölçüleri aldıktan sonra da odada ray dolap tasarımını uygun en iyi bölgeyi kolayca belirleyebiliriz. Eğer yatak odamızın boyutları standart ise dolabımızın bulunacağı bölge bir bakışta da görülebilir. Bu tür dolapların kullanılmasının en büyük nedeni ise günümüzde çok değerli olan zamanı bizlere kazandırmaları.

1- İlk olarak aynalı modellere biraz bakalım. Tamamen aynalı bu tasarım oldukça modern bir görünüme sahip.

tamamen aynalı tasarım

2- Farklı kapı sayıları da tasarımın görünümü için önemlidir. Büyük kapılar için 2 veya 3 adet tercihi yapılırken, daha küçük derecedeki kapılar için 4 veya 5 adet kapılı tasarımlar seçilebilir.

tamamen aynalı 4 kapılı tasarım

3- Tamamen ayna istemiyorsak ancak tasarımda biraz ayna olmasını tercih ediyorsak, bu isteklerimiz için de ray dolap seçenekleri mevcut.

bir kısmı ayna olan tasarım

4- Gelelim biraz da tarz katan tasarımlara. Herkesin bir giyim tarzı vardır. Bu tarza uygun renklerde bir dolap seçimi yapabiliriz. Mesela siyah sevenler bu örnek gibi siyah içeren bir tasarımı tercih edebilir.

siyah sevenlere

5- Pastel renkler de oldukça fazla tercih edilen oda renklerinden. Dolabımızın evimize uygun olması da istediğimiz en önemli kriterlerin başında geliyor elbette. Bunun için duvar ile dolabın rengi uyumlu tasarımlar kesinlikle tercih sebebi olmalıdır.

duvar rengine uyumlu tasarım


6- Oda içinde görünmeyen ve hiçbir şekilde gözü rahatsız etmeyen bir tasarım istiyorsak o zaman seçeceğimiz gömme dolap tasarımları üzerine olmalıdır. Hem raylı hem de duvarın içine gömülmüş dolap tasarımları yatak odamızı oldukça şık gösterecektir.

gömme raylı dolap

7- Elbiselerimiz için çok daha fazla yer arıyorsak eğer koridor dolaplarına raylı sistem yaptırarak bu sorunu çözebiliriz. Bunun için çok gösterişli olmayan ancak modern ve kullanışlı tasarımları seçmekte yarar var.

koridor boyunca uzanan modern tasarım

8- Eğer yerimiz çok fazla değil ise iki kapılı kaliteli bir tasarımı tercih edebiliriz. Bu tarz ray dolap sistemleri kullanım açısından da kolaydır. Kapılar büyük olduklarından açıldıklarında oldukça geniş bir alanda hareket imkanı sunurlar.

iki kapılı şık görünüm

9- Aynalı tasarımlara geri dönelim ve dört kapılı klas bir modelin tasarımı ile devam edelim. Bu başarılı tasarım ortadaki iki kapıyı tam ayna ve diğerleri küçük ayna şeklinde oldukça çekici bir görüntü sunuyor.

kaliteli bir aynalı tasarım

10- Peki salonda bir ray dolap olmaz mı? Elbette olabilir. Bu çok tercih edilen bir durum olmasa da salonda raylı bir dolap seçeceği yatak odasında yer bulunmayanlar için oldukça iyi bir çözüm olacaktır.

salonda raylı dolap

11- Hatta tüm salon duvarı boyunca çok şık görünüme sahip raylı dolap tasarımları da mevcut. Bu dolapların içerisinde elbise olabileceği gibi aynı zamanda kitap ve başka eşyalar da saklanabilir.

salon duvarı boyunca şık görünüm

12- Ortasından siyah bir şerit geçen ve geriye kalan tüm ön yüzü beyaz olan çok şık bir tasarım ile de odamızı oldukça farklı bir boyuta getirebiliriz.

siyah şeritli şık beyaz

Küçük daireler için de bazı yer kazanma yöntemleri bulunmakta. Bunun için en güzel örneklerden bir tanesi şekilden şekile girebilen Madrid’de ki küçük daireye göz atabiliriz.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaliteli Masa Arayanlar İçin 15 İlham Verici Tasarım

Gerçek Sevginin Nasıl Olduğunu Çizimleri ile Anlatan Sanatçı