in

Mobil Saunalar Evimizin Bahçesine Geliyor

Bugün, pek çoğumuz spa’da veya lüks bir tesiste bir gün geçirmeyi hayal ediyoruz. Sauna tarihi binlerce yıl öncesine dayanmakta ve buharın sağlığa olan yararları kanıtlanmış durumda. Gevşemeye yardım edip, vücuttaki toksinleri gideren ve eklem ağrılarını hafifleten saunalar uzun zamandır İskandinav kültürünün bir imgesi olmuş durumda.

En eski Fin saunası geleneği 2000 yıl öncesine dayanmaktadır. İlk başta, büyük olasılıkla yere kazılmış çukurlar olan saunalar çok geçmeden, ahşap kütüklerden yapılmış daha kalıcı yapılar haline gelmişler.

Saunaya Girmek İçin Evden Ayrılmaya Bile Gerek Yok

Neyse ki, iyi bir saunadan faydalanmak için Finlandiya’ya bir gezi yapmamız gerekmiyor. Aslında, evden ayrılmak zorunda kalmadan da bir saunadan keyif almak artık her zamankinden daha kolay. Sauna geleneğine farklı bir bakış getiren açık hava sauna sayesinde bunu gerçekleştirebiliriz. Bu konuda uzmanlaşmış “BZB” şirketi, dış mekanlar için çeşitli sauna modellerine sahip.

Uzman Ellerden Kaliteli Tasarım

Avrupa’da işin uzmanı olan ustalar tarafından üretilen saunalar, daha iyi yalıtım ve daha iyi bir sauna sağlayacak kalın, kaliteli ahşap malzemeden yapılmış. Bu açık saunalar herhangi bir evin arka bahçesine yerleştirmek için mükemmel görünüyor.

Farklı Modeller

Modellerin içerisinde dünyanın en büyük sauna ısıtıcı üreticisi olan Harvia odun sobası bulunmakta. Bazı tasarımlarda, oturma yerleri ve verandalar gibi özellikler de var.

Fin saunası geleneği 2000 yıl öncesine dayanmaktadır.

Evden ayrılmak zorunda kalmadan da bir saunadan keyif almak artık her zamankinden daha kolay.

Avrupa’da işin uzmanı olan ustalar tarafından üretilen saunalar, daha iyi yalıtım ve daha iyi bir sauna sağlayacak kalın, kaliteli ahşap malzemeden yapılmış.

Bazı tasarımlarda, oturma yerleri ve verandalar gibi özellikler de var.

BZB: Web sitesi – Facebook – Twitter – Pinterest

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın Dört bir Yanından 27 Tasarımcıya İki Portre Verildi ve Modaya Uygun Görünmeleri İstendi

İnsanlar ve Uzaylıların Yaptığı Saat