in

Minimum Ev

minimumev1

Berlin’in güneyinde iki konteynerın üst üste durmasından esinlenilerek yapılmış bu tasarım tam bir minimum ev. Toplam 151 metrekare alana sahip evin her detayında sadelik ön planda tutulmuş. Evin arka duvarları hariç geriye kalan tüm bölümler baştan aşağıya cam olacak şekilde tasarlamış.

minimumev2

Mutfak bile oldukça sade. Sanki bir kafede oturuluyormuş havası hakim. Beyaz ve uzun masanın etrafındaki ahşap görünümlü sandalyeler toplamda altı kişinin rahatça bu bölgede oturması için tasarlanmış. Dolap ve ankastrelerin içe gömülü görüntüsü ise bir hayli başarılı.

minimumev3

Advertisement

Banyonun sadeliği pek çok evde görülmemiş bir tasarım. Sanki bir kantin banyosu ancak aşırı düzenli ve kullanışlı. İki ayrı musluk olması da alışılmamış bir durum olarak göze çarpıyor. Adı üzerinde minimum evin duş perdesi bile bulunmuyor.

minimumev4

Ön bölümden eve baktığımız zaman konteynır tasarımı açık bir şekilde belli oluyor. Bu kısmın dışarısında bulunan alana ise masa ve sandalyeler eklenebilir. Havanın iyi olduğu günlerde güzel bir kahvaltı için ağaçların arasında çok hoş bir ortam olacaktır.

minimumev5

Arka bölümde ise şömineli oturma odası görünmekte. Bu mükemmel odanın da genel tasarımı boş görünse de eklenecek diğer eşyalar bize bırakılmış. Şöminenin bulunduğu duvara güzel bir tablo bu odayı mükemmel bir hale getirebilir.

Advertisement

minimumev6

Geceleri dışarıdan görünüm oldukça açık. Aydınlatmalar evi harika gösteriyor gerçekten. Tabi içerisinin görünüp görünmemesi de bizlere bırakılmış. Perde ve diğer cam ürünleri ile evimiz de biraz mahremiyeti kolayca sağlayabiliriz.

minimumev7

Yatak odası ve diğer odaların tasarımında da aynı çizgi bozulmadan devam etmiş. Minimum bir ev oluşturmak için her detay minimalizm ve sadelik ile yapılmış. Bu evi gezmek bile insanı bir an olsun tüm dünyadan uzaklaştırabiliyor.

minimumev8

Advertisement

minimumev9

minimumev10

minimumev11

minimumev12

minimumev13

Advertisement

minimumev14

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Legolar ile Yapılan İnanılmaz Sokak Çalışmaları

Keyifli Bir Balkon Sefası İçin Yaratıcı Fikirler