in

Mimarinin Eğlenceli Yönünü Gösteren İkili

Yaratıcı ikili Daniel Rueda ve Anna Devís görünüşte sıradan yerlerde fotoğraflar çekiyorlar ancak durdukları noktalar mimari ile uyumlu. İki eski mimar, farklı cephelerle mükemmel şekilde yapılmış olan binaları kendi kompozisyonlarına dahil ediyorlar.

“Modern mimarlık geçmişimiz dünyayı görme şeklimizi tamamen şekillendirdi,” diyor Rueda. “Doğrusu, çok fazla bu konu üzerinde çalışma yapmasaydık bunu yapmayacağımızdan eminim.” Seyahat yapmak ise Rueda ve Devs’in bu sürecinin ayrılmaz bir parçası olmuş. “Bizim için her görüntü farklı bir hikaye anlatmalı ve bunu yapabilmek için anlatılacak benzersiz bir yere de ihtiyacımız oluyor.”

Fotoğraflar da inanılmaz bir hassasiyet bulunmakta. Örneğin, bir model, çalışmalarının önemli bir parçası olan illüzyonları korumak için belirli bir yerde, belirli bir bölgede durmalıdır. Rueda, “Çalışmalarımızda rastgele veya tesadüfi hiçbir şey yok” diyor. “Her bir öğeye ve bunun görüntünün anlatısını nasıl etkilediğine karar veriyoruz. Her fotoğraf farklı bir hikaye anlatsa da, bu durum portföyü oluşturmamıza yardımcı olan belirli bir ruh hali ve tonları yakalamamızı sağlıyor. ”

Planlama zorunlu olduğu için, tüm kompozisyonlar bir taslakla başlıyor. Proje üzerinde beyin fırtınası yapıyoruz ve Devís fikirleri gerçeğe dönüştüren “küçük çizimlere” çeviriyor. “Sürecin bu kısmında, örneğin, insan boyutlu bir Tetris parçası veya gökkuşağı renginde bir boya silindiri gibi etkileyici bir şeye ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Tüm aksesuarlarımız el yapımı, bu yüzden bazı görüntülerimizin hayata geçirilmesi çok uzun sürüyor! ”

Bir de dünyanın en iyi 10 mimari tasarım projesine göz atmayı unutmayın.

Daniel Rueda:  Web Sitesi – Instagram
Anna Devís: Instagram

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Kiraz Ağacının Her Mevsim Çekilen Etkileyici Fotoğrafları

Karantina Sırasında Yapılmış 20 Harika Proje