in ,

Mimari Detayların Minyatür Modeller ile Harika Bir Şekilde Anlatımı

Philadelphia’da yaşayan sanatçı Drew Leshko, detaylı küçük ölçekli modelleri ile yaşadığı şehrin mimarisinin heykelsi bir arşivini oluşturuyor. Özellikle kağıt ve ahşap malzemeler ile çalışan Leshko, Philadelphia’nın en büyük mahallelerinin tarihini korumak için bu minyatürleri sevgi ve özenle üretiyor. Yerel barlarından dükkanlarına ve marketlere kadar her ticari alan nostalji ile dolu sanatsal bir heykele dönüştürülüyor.

Sanatçı ayrıca New Orleans gibi mimarisi bozulan diğer şehirlerin görünümleri üzerinde de çalışıyor. Bir şehir veya eyaletten bağımsız olarak, Leshko hızla yaşanan değişime dikkat çekerken, yeteneği de ön plan çıkıyor. Leshko’nun çalışmaları, binaların tarihini ve yaşamlarımızı nasıl değiştirdiklerini düşünmemizi de sağlıyor. Sanatçı, “Modern, parlak binalara sahip olmak harika ama mimari mirasımızı tamamen silmeyelim” diyor.

Leshko’nun yaratıcı eserleri, bir binanın her ayrıntısını doğru bir şekilde göstermek için kişisel olarak gözlem ve fotoğraflama yapıyor . Çalıştığı ölçek oranı olan 12: 1, oyuncak evlerde tipik olsa da Leshko’nun çalışmalarındaki sonuçları bir hayli farklı. Önceden yapılmış eşyaları, kitleri veya bilgisayarlardan kesilmiş parçaları, sanatçının heykel yeteneğinin gerçek bir kanıtı. Orta ölçekli bir binanın yapım süresi ise 120 saati bulabiliyor.

Heykeller tam bir kentsel mimari dersi gibi. Leshko, küçük detaylara da önem vererek bu aksesuarların şehirlerimizi şekillendirmeye nasıl yardımcı olduğunu gösteriyor. Birçoğu artık gerçek hayatta bulunmayan binaları incelerken, şehirlerimizin değişimi de gözler önüne seriliyor.

Drew Leshko: Web sitesi – Instagram

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evcil Hayvan Sahibi Olmak Konusunda Kararsız Kalanlar İçin

93 Yaşındaki Büyükanne ve Torunundan Aşırı Eğlenceli Fotoğraf Çekimleri