in ,

Meyve ve Sebzeler Üzerine İnanılmaz Desenler Yapan Yiyecek Sanatçısı

Avokado labirentlerinden turp heykellerine, yiyecekleri sanata dönüştürmek Japonya’da popüler bir eğlence olarak görülmekte. Ülkenin geleneksel dekoratif süsleme sanatından (mukimono) ve Tayland meyve oymacılığından esinlenerek, Japon şef ve yemek sanatçısı Takehiro Kishimoto, karmaşık motifleri ve desenleri meyve ve sebzelere dönüştürüyor.

Tayland meyve oymacılığı sanatı aslen kraliyet ailesinin masalarını süslemek için kullanılan ve genellikle elma, karpuz ve daha fazlasının yumuşak kısımlarını ayrıntılı 3D motiflerin (çiçekler gibi) oyulmasını içeriyor. Japon mukimono sanatı yüzlerce yaşında ve yemek için dekoratif garnitürler yaratmayı içeriyor. Her iki geleneği birleştirerek Kishimoto, taze ürünlerin her iki kültürün motiflerini de taşıyan kendi stilini geliştirmiş.

Keskin bir bıçak kullanılarak işlemeler yapan Kishimoto, tasarımlarını titizlikle avokado, elma, havuç, brokoli ve daha bir çok yiyecek üzerinde yapmakta.

Bazı durumlarda, taze ürünleri zarif çiçeklere dönüştürürken, diğer meyve ve sebze parçaları geleneksel Japon tekstillerinden esinlenen geometrik desenler şeklinde yapılmış.

Her yenilebilir şaheser, sanatçının inanılmaz yeteneğini ve sabrını sergiliyor çünkü bu parçaların tamamlanması saatlerce sürebilmekte. Ve bittiğinde Kishimoto’nun eserlerine ne oluyor diye soracak olursanızı kendisi, “Oyuyorum ve sonra yiyorum” diyor.

Yemek sanatçısı Takehiro Kishimoto, karmaşık motifleri ve desenleri meyve ve sebzelere dönüştürüyor.

Her yenilebilir şaheser, sanatçının inanılmaz yeteneğini ve sabrını sergiliyor çünkü bu parçaların tamamlanması saatlerce sürebilmekte.

Takehiro Kishimoto: Instagram

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anne Balina ve Çocuğunun İnanılmaz Sualtı Fotoğrafı $120.000 Kazandı

Film Sahnelerinin Peşinden Koşmak