in

Merdivenleri Neon Renkli Geometrik Halılar Gibi Boyayan Sanatçılar

Jessie Unterhalter ve Katey Truhn, sıradan kamusal alanları sokakta yürüyen herkes için renkli deneyimlere dönüştürüyorlar. Sanatçıların yaptığı çalışmalar genelde merdivenler üzerine canlı desenlerden oluşuyor. Sonuç olarak bütün merdiven, el dokuması bir halı gibi görünüyor.

Unterhalter ve Truhn, “Bir üniversitede yaptığımız çalışmadan merkez tarafından ana caddeyi kampüse bağlayan merdiveni boyarken bu kentte yapılan tüm dokuma ve kapitone kumaşlardan ilham aldık ve tasarımımızı bu geleneklere dayandırdık.”

Büyük merdiven resmi, somut basamaklardan aşağı zikzak çizen bir dizi çizgili renk ve turuncu bir güneş motifine sahip. Farklı açılardan bakıldığında tablo aldatıcı bir geometri ve simetri sayesinde basamaklı bir halıyı andırıyor. Unterhalter ve Truhn, “Onu yaparken, temelde tüm merdiveni ızgaralı hale getirdik ve analog bir dokuma tezgahı yaptık. İşin içinde çok fazla matematik vardı, açıları ve perspektifi doğru yapmak bir zorluktu ama sonunda her şey yerine kilitlendi. Halı olduğunu göstermek için parçanın sonuna püsküller ekledik, böylece insanlar bir halının üzerinde yürüyormuş gibi hissedecekler. “

Unterhalter ve Truhn’un çalışmalraını görmek ve en son kreasyonlarını takip etmek için onları Instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.

Vizon rengi ile fark yaratın yazımıza da bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Advertisement

Jessie and Katey: Web Sitesi – Instagram

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Karantina Sırasında Evindeki Bir Duvarı 113 Günde Karalamalarla Kaplayan Sanatçı

Öğrenilmesi En Zor 15 Yabancı Dil