in ,

Mekong Deltası’nda Nilüfer Toplayan Çiftçilerin Nefes Kesen Fotoğrafları

Her sonbaharda, Vietnam’ın Mekong Deltası, su yolunu besleyen sel baskınının sonucu olan güzel, uzun saplı nilüferlerle doluyor. Eylül ayı başından Kasım ortasına kadar, Long An eyaletindeki çiftçiler günlerini bu narin çiçekleri hasat ederek geçirmekteler. İnanılmaz bir gösteri haline gelen bu hasat, fotoğrafçı Trung Huy Pham‘ın yeteneklerini kullanarak çarpıcı fotoğraflar çekmesine yardımcı oluyor.

Yoğun sıcak havaya ve yüksek sulara sahip olan bölgeden Pham çok güzel görüntülerle ayrılmış. Birçok fotoğrafta, karanlık sular, renkli çiçekler ve çiftçiler tarafından giyilen geleneksel konik şapkalarla hoş bir kontrast sunulmakta. Nilüferlerin çoğu koyu pembe bir renk tonu veya beyaz ağırlıklı renklerde. Beyaz nilüferler sadece geceleri çiçek açtıklarından, bunlara genellikle “hayalet çiçekler” deniyor.

Nilüfer hasatı, bu sahnelerini çekmekten zevk alan birçok gezgin ve fotoğrafçıyı bölgeye çekse de, hasat bu çiftçiler için günlük iş. Özel bir bakıma ihtiyaç duymadan büyüyen nilüferleri verimli bir şekilde bir araya getirerek teknelerinde toparlıyorlar.

Bu çiçekler, dekorasyon veya yiyecek olarak da kullanılabildikleri için ekstra gelir sağlamaktalar. Sapları yenilebilmekte ve bitki çay için kullanılabilmektedir.

Pham, fotoğraflarının bu zengin geleneğe yeni bir takdir getireceğini ve insanlara sıkı çalışmanın güzelliğini göstereceğini umuyor.

Her sonbaharda, Vietnam’ın Mekong Deltası, su yolunu besleyen sel baskınının sonucu olan güzel, uzun saplı nilüferlerle doluyor.

İnanılmaz bir gösteri haline gelen bu hasat, fotoğrafçı Trung Huy Pham’ın yeteneklerini kullanarak çarpıcı fotoğraflar çekmesine yardımcı oluyor.

Yoğun sıcak havaya ve yüksek sulara sahip olan bölgeden Pham, çok güzel görüntülerle ayrılmış.

Trung Huy Pham: Web Sitesi – Instagram

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnanılmaz Detaylı Çizimleri ile Etkileyici Eserler Yaratan Sanatçı

NASA’nın Geliştirdiği Parfüm Sayesinde Artık Uzay Gibi Kokabilirsiniz!