in

Lüks Oteller Kadar Konforlu Muhteşem Katamaran Otel

Yüzen otel olarak bilinen katamaran odalı bu tasarım lüks oteller kadar konforlu ve son derece rahat bir mekan. Bu farklı yapı genel olarak iki bölümden oluşuyor. Merkez yüzen bölüm ve katamaran daireler olarak ayrılan bölümler arası ulaşım ise iki farklı iskele üzerinden yapılıyor. Merkez yüzen bölümden geçerken resepsiyon, restoran, eğlence bölümü, ofis ve kafe alanları görülebiliyor. İki katlı olan bu bölümün alt katı restoran üst katı ise kafe olarak düşünülmüş.

Konforlu Odalar Lüks Oteller Kadar Rahat

Katamaran odaların her biri ise iskeleden ayrılarak suda açılabiliyor. Salt & Water şirketinin bir tasarımı olan yüzen otelin odalarının iç tasarımı da oldukça konforlu bir görüntüye sahip. İki farklı tipte olan otelin odaları büyüklüklerine göre ayrılıyor. Elbette fiyatları da bu oranda birbirinden farklı olacaktır. Ancak genel olarak odaların oturma takımı direk olarak denize doğru bakacak şekilde tasarlanmış. Bu da muhteşem manzaranın tadını çıkarmamızı sağlıyor. Geniş odalarda deniz kenarındaki şezlonglar da gün içinde keyif yapmak için birebir.

Dışarıdan Tek Kat İçeriden Çift Kat

Dışarıdan tek katlı ve küçük gibi görünen odalar aslında iki katlı. Tasarımı pek de başarılı olmayan bir merdiven yardımı ile çıkılabilen üst katta ise sadece yatak odası bulunuyor. Buradaki merdiven otelin en kötü yanı diyebiliriz. Böyle bir merdiven tasarımı yerine çok daha başarılı ve estetik bir merdiven tercih edilebilirmiş. Yatağın üst katta bulunması ise güzel bir detay. Oldukça fazla yer kazanımına neden olan üst katta bulunan yatak sayesinde alt katta oldukça geniş bir yaşam alanına sahip olunmuş.

Biraz da odalardaki teknolojiden bahsedelim. Günümüzün olmazsa olmazı wifi elbette mevcut. İnternet kullanımı için ise lobiye veya bir internet odasına gitmeye ihtiyacımız yok çünkü her odada dizüstü bilgisayarları bulunuyor. Düz ekran büyük televizyonları söylemeye ihtiyaç olmasa bile yine de belirtelim. Odaların aydınlatmaları da özel bir bilgisayar panelinden yönetilebiliyor.

lüks oteller

lüks oteller

lüks oteller

lüks oteller

lüks oteller

lüks oteller

lüks oteller

yuzenotel10

yuzenotel2

yuzenotel3

yuzenotel7

yuzenotel11

yuzenotel12

yuzenotel13

Lüks oteller kadar konforlu olan ve suda yüzebilen bu son derece başarılı tasarımın videosunda da tüm detayları çok yakından görebiliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görenleri Şaşkına Çeviren 24 İşe Yaramaz Tasarım

Ofis Çalışanlarını Kıskandıran 20 Muhteşem Çalışma Masası