in ,

Londra’nın En Yüksek Binasında Şehre Tepeden Bakan Lüks Otel “Shangri La”

İster Londra’ya seyahat ediyor olun, ister bir konaklama planlayın, Shard Binasında bulunan Shangri-La Otel listenizin başında olmalı. Büyüleyici bir gökdelenin içinde yer alan lüks konaklama birimleri, Londra’nın muhteşem panoramik manzarasını, ünlü yemek ve muhteşem bir havuz ile tamamlanmış rahat, çağdaş bir ortamda birleştiriyor.

Toplam 202 Oda Bulunuyor

Shangri-La‘da 17 adeti süit olmak üzere toplam 202 oda bulunuyor. Tüm odalar, 36 ila 51. katlar arasında yer alıyor ve hepsinden şehrin manzarası tamamen görünmekte. Ayrıca her odada dışarıya bakan tavandan tabana pencereler vardır ve otelin banyolarının çoğu da şehir manzaralıdır. Bu inanılmaz kuş bakışı görünüm Big Ben, London Eye, Shakespeare’s Globe Theatre ve daha fazlası gibi Londra’nın simge yapılarını gözler önüne seriyor.

Batı Avrupa’da ki En Yüksek Binanın Tepesinde

Ultra modern bir yapı olan Shard Binası, Batı Avrupa’daki en yüksek gökdelendir. Şık spiral tasarımı, usta mimar Renzo Piano tarafından yapılmış. Mimar, Londra’nın denizcilik tarihinden ilham almış. “Kulenin şekli altta geniş ve üstte dar. En üstte 16. yüzyıldan kalma bir tepe ve burası çok uzun bir geminin direği gibi havada kayboluyor” diye açıklıyor Renzo.

Dikey Bir Şehir

Shard binası dikey bir şehir olarak görülebilir. İnsanların yaşayabileceği, çalışabileceği ve rahatlayabileceği bir yer. Shangri-La oteli, binanın sadece bir kısmını oluşturuyor. Otele ek olarak, ofisler, restoranlar ve 360 derecelik bir bakış açısı sunan İngiltere’nin en yüksek görüntüleme galerisi olan “The View from The Shard”a ev sahipliği yapıyor.

17 adeti süit olmak üzere toplam 202 oda bulunuyor.

Otelin banyolarının çoğu da şehir manzaralıdır

Tüm odalar, 36 ila 51. katlar arasında yer alıyor ve hepsinden şehrin manzarası tamamen görünmekte.

Shangri-La Londra: Web sitesi – Instagram – Facebook

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Küçük Mobil Yazıcı Fikri Patlama Yaptı!

İki Sevimli Köpek ile Yaşamanın Nasıl Olduğunu Anlatan Fotoğrafçı