in

Legodan Zorlu Bir Yapı: Çalınabilir Piyano Seti

Lego şirketi, melodileri çalmak için bir akıllı telefon uygulamasıyla çalışan 8.5 inç yüksekliğinde olanKuyruklu Piyano setini piyasaya sürdü. Lego Fikirler platformu, hayranların fikirlerini gerçek Lego setlerine dönüştürme olasılığı için tasarımlar sunmalarını sağlıyor ve 2018’de müzik öğretmeni Donny Chen’in yaptığı bu tasarım gerçek oldu. Lego hayranları önerisini oyladı ve Fikirler ekibi, bu tasarımın gerçek bir Lego olmasına karar verdi.

Chen, “Legolar ile uğraşmadığım zamanlarda piyano öğretiyorum, çalıyorum ya da yeni eserler yazıyorum” diyor.

“Yani, Lego Fikirlerini ilk keşfettiğimde, sadece iki tutkumu birleştirmekle kalmayıp görsel olarak çarpıcı görünen bir şey inşa etmek istediğimi biliyordum. Lego Grubu’ndaki yetenekli insanlar tarafından fikrimin hayata geçtiğini görmek gerçekten bir onur ve umarım Lego Fikirler platformunda bu fikre oy veren diğer tüm müzik tutkunlarına ilham verir. ”

Legocular, akıllı telefon üzerinde çalışan “Powered Up” uygulaması yardımı ile melodi oluşturabilir ve piyano çalabilirler.

25 tuşlu çıkarılabilir klavye, hareketli bir damper ve pedal, altı AAA pil, uygulamanın yardımıyla çalışan bir motor, ayarlanabilir tekerlekler bu piyanonun bazı özelliklerinden.

Lego, müzik çalabilen ilk piyano seti ve “Powered Up” uygulama işlevselliğine sahip ilk piyano olduğunu söylüyor.

Otomatik çalma için önceden ayarlanmış on şarkı da bulunmakta. Chen tarafından bestelenen bir beste bile piyanoda bulunurken kendi bestemizi de kaydedebiliriz.

8 yaş ve üstü için tavsiye edilen Lego Ideas Grand Piano, yapım sonrası da bozulmaması gerektiğinden zorlu bir projeye benziyor.

Ürün 349,99 ABD Doları karşılığında satışa çıkıyor.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günlük Eşyalardan Esinlenerek Yapılan Modern Seramikler

Sevimli Yıldız Savaşları ve Pop Kültürü Makaronları