in

Lego’dan Yeni Bir Şaheser, Rüzgar Türbini “Creator”

Lego şirketi hayranlarını etkilemeye devam ediyor. Şirketin bu seferki ürünü tasarım meraklıları için birebir. Dolayısıyla bizde dergimizde bu başarılı ürüne yer vermek istedik.

Ülkemizde de sık sık görmeye başladığımız rüzgar türbinleri de artık yıllarımızı geçirdiğimiz legoların bir parçası. “Creator” isimli ürün oldukça detaylı bir şekilde yapılmış tasarımı ile sadece çocukların değil yetişkinlerin bile ilgisine çekecek bir rüzgar türbini.

Toplam 826 parçadan oluşan lego kutusunun içerisinde türbinin çalışması için gerekli şarj aleti ve motorun yanı sıra ek kablolar da bulunmakta.

Yüksekliği bir metreyi bulan “Creator“ın parçaları arasında sadece türbin de bulunmuyor. Kafe, yeşillik alanlar, işçiler, servis arabası ve bir köpek de bu yaratıcı üründe bulunmakta. İlginç bir bilgi ise yeşillik alanlarda bulunan ağaçların tamamen gerçek bitkilerden yapılmış olması.

Lego bizleri daha önce de yeni lego james bond seti 1290 parçalı aston martin ürünü ile de mest etmişti.

Hayatımızın her yerinde yer alabilen legolar eğitim sektöründe de karşımıza süpriz bir şekilde öğrencilerine rasyonel sayıları legolar ile müthiş bir şekilde öğreten öğretmen yazısı ile çıkmıştı.

Creator” da bizlere endüstriyel tasarımların nasıl olduğunu anlatıyor aslında. Bu üründeki detaylar gerçek bir rüzgar türbini hakkında çok fazla fikir vermekte.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerisinde Gezebileceğimiz Dev Fotoğraf Çalışmaları

Çikolata Sevenlerin Rüyalarını Gerçekleştiren Çikolatadan Yapılmış Ev