in ,

Kuşları Şehirlerde Tutabilmek İçin 3500 Yuva Yapan Adam

kusev1

Son yedi yıl boyunca bir çok farklı şehirde 3500 civarında kuş yuvası yapan Thomas Dambo, kuşların şehirlerde bizlerle beraber yaşayan nadir hayvanlardan olduğunu belirtiyor. Onları da şehirde tutmak için mümkün olduğunca kuş yuvası yapmaya çalışan Dambo bu işi kendi sanatı olarak sokaklara yansıtıyor.

kusev2

Kuşların şehirlerde yaşamasının önemine her defasında değinen Dambo’ya en çok sorulan soru ise kuşların bu evleri kullanıp kullanmadıkları oluyormuş. Eğer kuşlar o bölgede yaşayan kuşlar ise evlere yerleşiyorlarmış ancak evlerin de görültülü ve trafiğin içinde olmaması gerekiyormuş.

kusev3

Parktaki bir ağacın içinde bulunan kuş yuvaları ise kesinlikle misafir sahibi oluyorlarmış. Yani bu güzel proje hem yaratıcılığı ortaya çıkartıyor hem de kuşlara gerçekten bir yuva oluyor. Thomas Dambo’da kendi web sitesi sayesinde takipçileri ile iletişimini sürdürüyor.

kusev4

Bir gün dolaşırken eğer bir ağaçta veya bir evin etrafında onlarca ve renk renk kuş yuvaları görürseniz emin olun ki bu Dambo’nun işidir. İnsanlara, kuşlar için de yaşam alanları bırakmalarını hatırlatan tasarımcı yuvaları kullanılmış ahşap parçalarından oluşturuyor.

kusev5

kusev6

kusev7

kusev8

kusev9

kusev10

kusev11

kusev12

kusev13

kusev14

kusev15

kusev16

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dev Oyuncak Ayısı ile Şehirde Gezintiye Çıkan Kız

Havai’de Bir Ay Kalarak Muhteşem Dalga ve Sörf Fotoğrafları Çeken Fotoğrafçı