in ,

Küçük Mobil Yazıcı Fikri Patlama Yaptı!

Artık büyük, yer kaplayan ve zar zor çalışan yazıcıların devri geride kalıyor ve her alanda olduğu gibi yazıcılar da mobil hale geliyor. Hatta öyle bir mobil hale geliyorlar ki oldukça küçük bir tasarımla karşımıza çıkıyorlar. Bu inanılmaz değişime ayak uydurabilecek miyiz bilinmez ama bu fikir şu anda dünyada patlama yapmış durumda. PrinCube isimli mobil printer şimdiden 1 milyon euronun üzerinde yatırım almış durumda. Şirketin hedefi ise sadece 9 bin euro olarak belirlenmişti.

Cep Telefonlarından Herhangi Bir Resim veya Metin Yüklenebiliyor

Ultra hafif cihaz WiFi kullanarak çalışan yazıcıya akıllı telefonunuzdan (hem Apple hem de Android) herhangi bir metni, resmi veya tasarımı yükleyerek anında yazdırmaya hazır hale getirebilirsiniz. PrinCube, mürekkebi kağıda aktarmaz, ancak kullanıcılar metal, tekstil, plastik, ahşap ve hatta deri de dahil olmak üzere hemen hemen her yüzeye doğrudan baskı yapabilmekte. “PrinCube ciltte güvenli geçici dövmeler yapmak için mükemmel” diyor ürünün sahibi şirket TheGodThings, “Cilde güvenli bir şekilde sanatsal bir resim veya mesaj eklemek için herhangi bir tasarımla yaratıcılığınızı gösterebilirsiniz.”

Avuç İçi Boyutlarında Güçlü Yazıcı

Avuç içi boyutundaki yazıcı küçük, ancak bir hayli güçlü. Tek bir şarj ile 6 saatlik çalışma süresi ve 1 yıllık bekleme süresi bulunuyor. TheGodThings şöyle diyor: “Yüksek verimli yazıcı, diğer mobil yazıcılardan 20 kat daha fazla belleğe sahip ve tek bir kartuşta 415 sayfadan fazla A4 kağıda baskı yapabiliyor!” En son 3 renkli termal mürekkep püskürtme teknolojisi de bu üründe kullanılabilmekte. Her seferinde canlı, tam renkli baskılar elde edilebiliyor. Ve mürekkep kartuşunu değiştirme zamanı geldiğinde, sadece cihazı açıp, yeni kartuşu takarak tekrar yazdırmaya başlanabiliyor.

Yılbaşından Önce Nihai Ürün Piyasada

Indiegogo sitesinde proje başladıktan sonra, TheGodThings çok büyük bir farkla orijinal hedefini aştı. Bu başarısı sayesinde, ekip prototiplerini nihai ürüne dönüştürmeye başladı, böylece yılbaşından önce kendi PrinCube’ünüzü alabilirsiniz!

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPhone 11 İçin Özel Üretim Süet Cep Telefonu Kılıfı

Londra’nın En Yüksek Binasında Şehre Tepeden Bakan Lüks Otel “Shangri La”