in ,

Küçük Bir Eve Yapılan Tasarım Harikası Küçük Mutfak

3D çalışmaları ile tanınan Andrey Karasev, Moskova, Rusya’daki küçük bir apartman dairesine kullanışlı bir mutfak yaratmak için iç mimar Lena Liseva ile beraber çalışmışlar. Sonuç olarak da ortaya sade, minimalist ve küçük mutfaklara örnek olacak bir tasarım çıkmış.

Daha önceden evin mevcut alanı nedeniyle mutfak, oturma odasının yanındaki köşeye sıkışmış durumdaymış. Minimalist bir mutfak yapmaya karar veren tasarımcılar aynı zamanda mutfak dolaplarının depolama miktarını da en üst düzeye çıkarmak istemişler. Bu yüzden yüksek tavanlardan yararlanılmış. Mutfaktaki gizli aydınlatma ise mutfağın aydınlık olmasına yardımcı olmuş.

Tasarımcılar gri dolapları beyaz bir tezgah ve uygun bir beyaz mutfak duvarı ile eşleştirmeye karar vermişler. Tezgahta ayrıca derin bir kare lavabo ve yanında iki bölümlü elektrikli bir ocak bulunmakta.

“L” şeklindeki mutfak, küçük bir dairede ayrı bir yemek alanı için yeterli yer olmadığı için yiyecek hazırlamak veya iki kişilik yemek masası olarak kullanılabilen bir bölüme de sahip.

Buzdolabı ise sade bir görünüm ile gizlenmiş ve aynı zamanda dolapların geri kalanıyla eşleşen bir tasarıma sahip.

Tasarımcılar: Andrey KarasevLena Liseva

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpek Dostlarımız İçin Lastikten Yapılan 15 Muhteşem Köpek Yatağı Projesi

Babalar Günü İçin Hazırlanan 20 Muhteşem T-Shirt Tasarımı