in ,

Küçük Bir Arka Bahçe Konuk Evi Olarak Tasarlanan Ev Ofisi

Studio Ben Allen” şirketi tarafından Güney Batı Londra’daki bir evin arka bahçesi için küçük bir ev ofisi ve misafirhane tasarlandı.

Müşterilerinin iki küçük çocuğu olması ve evlerinde yer kalmaması nedeniyle, aile üyelerinin çalışabileceği, oynayabileceği, okuyabileceği, uyuyabileceği ya da huzur ve sakinlik anının tadını çıkarabilecekleri bir yer olmasını istediler.

Bir enginarın şekli ve renginden esinlenerek, küçük yeşil kaplı arka bahçe binası, tamamen bir CNC makinesinde imal edilen parçalardan oluşan düz bir tasarım olarak oluşturuldu.

Ev ofisinin gri ve yeşil iç mekanında, alana da yükseklik hissi veren açık ahşap çerçeveler dikkat çekmekte. Pencerenin yanında duvarların açılı şekline uyan bir masa da bulunmakta.

Masanın karşısındaki duvarda yerleşik bir tezgah modern bir görüntü sağlamakta. Tezgahın içinde, konuklar için ya da çocukların kestirmeye ihtiyacı olduğunda katlanabilir bir yatak bulunuyor.

Arka bahçe ev ofisinin sekizgen duvar yapısı, daha sonra kare bir çatı penceresini çerçeveleyen altıgen bir çatı oluşturuyor. Ayrıca yerden ısıtma, aydınlatma, tavan lambası ve humidistat özellikli aspiratör fanı da mevcuttur.

Daha fazla bilgi için, Room Bahçede Bir Oda ’tasarımı ve inşası ile ilgili aşağıdaki videoyu izleyin.

Fotoğraflar ve Video: Ben Tynegate 

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yara İzlerine Dövme Yaparak İnsanlara Güvenlerini Yeniden Kazandıran Sanatçı

Eski Elbiseleri Şık Kıyafetlere Dönüştüren Tasarımcı