in

Köpeklerini Kaybettikten Sonra Tayland’ın Bir Adasına Yerleşip 15 Köpek Sahiplendiler

Bir adamın en iyi dostu köpektir sözü boşuna söylenmemiş. Litvanyalı Mantas ve Rasa altı yıl önce Tayland’a taşındıktan sonra Koh Kood adasında yaşayan tüm sokak köpeklerinin en iyi arkadaşı olmuşlar. Sadece adaya ve yerlilere değil, köpeklerine de aşık oldular ve o zamandan bu yana 15 köpeği evlerine kabul etmişler.

Adada veteriner veya hayvan kurtarması olmadığı için Mantas ve Rasa sadece evlat edindikleri evcil hayvanlarıyla ilgilenmekle kalmıyor, aynı zamanda her gün 40 km araç sürerek tüm köpeklerin günlük kontrollerini yapıyorlar.

Sabai Dog Koh Kood

Litvanyalı, Mantas ve Rasa, Tayland’daki Koh Kood adasına 6 yıl önce turist olarak gelmiş

Bunun bir barınak veya hayvanları kurtaran insanlar hakkında bir hikaye olduğunu düşünebilirsiniz ancak durum böyle değil. Bu adada daha sağlıklı bir ortam olabilir. Mantas ve Rasa, altı yıl önce Tayland’ı dolaşmak için ülkelerini terk ettiler. O zaman Tayland adası Koh Kood’a çok aşık olacaklarını bilmiyorlardı, oraya kalıcı olarak taşınmaya karar vereceklerdi.

Hızla adaya aşık oldular ve sadece aradıkları yerin burası olduğunu hissetmişler

Sabai Dog Koh Kood

Seyahatlerinin başında, Litvanya’da kalan sevgili boxer cinsi köpeklerine veda etmek zorunda kalmışlar

Seyahat ederken, o zaman Litvanya’da bulunan Aibo adındaki on yaşındaki boxer cinsi köpeklerini kaybetmişler. “Çok hastalandı ve onu kurtarmak imkansızdı. Bizim için çok zor bir zamandı, onunla birlikte olamadık, yapabileceğimiz tek şey onu sevdiğimizi telefonda söylemekti. Çok üzüldük” diyorlar.

Sabai Dog Koh Kood

Bu olaydan sonra Koh Kood’da kalma ve yerel bir yavru evlat edinme kararı almışlar. Daha önce adanın etrafında koşan köpekleri fark etseler de, sadece Koh Kood’a kalıcı olarak taşındıktan sonra kaç tane sokak köpeğinin olduğunu tam olarak anlayabilmişler. Çift ayrıca birçoğunun hasta veya yaralı olduğunu fark etmiş.

Ancak, orada yaşamaya başladıklarında, adada ne kadar çok köpek olduğunu fark etmeye başlamışlar.

Sabai Dog Koh Kood

Koh Kood’da evlat edindikleri ilk köpeğe, “bebek tavşan” ismini vermişler. Ayrıca Litvanya’ya kısa bir yolculuk yapıp diğer köpekleri Rudis’i de Tayland’a getirmişler, çünkü orada kalacaklarına eminlermiş.

Birçoğu hasta ya da yaralandı ama adada hayvan barınağı ya da onları tedavi edebilecek bir veteriner yoktu.

“Şu anda bizimle yaşayan 15 evlat edindiğimiz sokak köpeği var: 2’si kör, 4’ü engelli. Hepsinin kendi hikayeleri var. ”

Sabai Dog Koh Kood

Böyle büyük bir aileye bakmak kesinlikle ilgi gerektiriyor. “Uzun yıllardır kiraladığımız ev sahibimiz kirayı uzatmayı reddetti. Büyük ailemizle evsiz kaldık, eski ev sahibi hayvan dostu olmaktan uzaktı. Ama şimdi adanın uzak bir bölgesinde yeni bir yerimiz var ve 15 köpeğimizle birlikte yaşamaktan mutluluk duyuyoruz. ”

Sabai Dog Koh Kood
Sabai Dog Koh Kood
Sabai Dog Koh Kood
Sabai Dog Koh Kood
Sabai Dog Koh Kood
Sabai Dog Koh Kood

Daha fazla bilgi için: Sabai Dog Koh Kood

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mexico City’de Yenilenen Restoran, Ahşap Kemerli Pencereler ile Tasarım Harikasına Dönüştü

Bu Küçük Dairenin Mutfağı Dolapta Saklı