in

Koltuk Tasarımında Rahatlığı Temsil Eden 18 Modern Örnek

İş yerimizde veya evimizde ya da her nerede olursa olsun eğer uzun süreler oturmak zorunda kalıyorsak rahat bir koltuk elbette çok önemlidir. Rahat bir koltuk demek belimiz, sırtımız ve boynumuzu ağrıtmayan bir tasarım demek diyebiliriz. Bu tarz koltuklara dış mekanlarda pek rastlamasak da en azından evimizde kendi istediğimiz koltukta oturabiliriz. Kendi isteğimize göre bir tasarım bulmak da elbette çok kolay değil. Belki de binlerce örnek baktıktan sonra istediğimiz bir tanesinde karar verebileceğiz ama önemli olan elbette doğruyu bulmak olmalı.

Koltuk seçiminde önemli olan görsellik mi yoksa ergonomi mi?

Bu sorunun cevabı “bir koltukta her ikisinden de biraz olmalı” diyebilirsiniz fakat insanlar görselliğe daha cazip bakabiliyor. Bir koltuk hem ergonomik hem de görsel tasarıma sahip ise işte o zaman muhteşem bir koltuk bulduk demektir. Kendi göz zevkimize hitap eden ergonomik bir tasarım her zaman evimizde veya iş yerimizde bulunmalı. Bunlara güzel bir örnek vermek yerine bir koleksiyon hazırlamak her zaman daha iyidir. Tasarımcılar da koleksiyonlarını insanların ihtiyaçlarını göre hazırlarken her zaman ilk hedefleri önce basit ihtiyaçları karşılamak ve sonra rahatlık ve ergonomiyi kazandırmak oluyor. Profesyonel tasarımcıların bile ilk düşünmesi gereken detay mutlaka sadelik olmalı. Çünkü insanlar fazla detaylı tasarımları çok sıkıcı bulabilirler.

Rahat bir tasarım ihtiyacı tüm gün masa başında çalışanların en çok aradıkları iç dekorasyon eşyalarından bir tanesi. Ancak ne yazık ki çalışanlar genelde iş verenlerinin tercih ettikleri koltuklarda oturmak zorunda kalıyorlar. Oysa seçim şansı verilse, rahat koltuklarda çok daha verimli çalışmalar yapılacak ve bu da işverenlere kat ve kat yarar olarak geri dönecektir. Tabii konumuz şimdilik koltuk ancak her konuda işverenlerin düşünceleri gerçekten önemli. Kendi çalışanlarını dinleyerek tasarım yaptıran şirketler artık modern ofisler haline geliyor. Bunlardan bazı örnekleri Modern Ofisler: ING Bank, İstanbul Maslak Ofisi ve Modern Ofisler Serisi: Airbnb yazılarımızda görebilirsiniz.

1.
relax1

2.
relax18

Advertisement

3.
relax17

4.
relax16

5.
relax15

6.
relax14

7.
relax13

Advertisement

8.
relax12

9
relax11

10.
relax10

11.
relax9

12.
relax8

Advertisement

13.
relax7

14.
relax6

15.
relax5

16.
relax4

17.
relax3

Advertisement

18.
rahat koltuk 18

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

İki Yatak Odalı ve Son Derece Kullanışlı Karavan Ev

Forma Yaptırmak İsteyenlere Kalite ve Sağlıklı Bir Seçenek