in ,

Koltuk Takımı, Yeni ve Modern Tasarımına Kavuştu

Phantom Koltuk, standart koltuk takımı felsefesinden oldukça farklı bir yapıya sahip. Bu ürün, içi tamamen boş ve sadece 1.9 cm kalınlığına sahip minimalist bir kanepe. İnce profiline rağmen, çerçevesi stres noktalarını hafifleten çeşitli iç metallerle donatılmış ve bir karbon fiber kombinasyonu kullanarak son derece güçlü hale getirilmiştir.

koltuk takımı

Petek Polimer ve Hafızalı Köpük Kullanımı

İnce yastıklar, basınç noktalarının stresini hafifletmek ve yastıkların tamamen havalandırılmasını sağlamak için petek polimer ve hafızalı köpükten oluşuyor. Ayrıca son derece dayanıklı ve rahat olan koltuğun görünümü de oldukça estetik. Bu yaratıcı ürün, koltuk tasarımında rahatlığı temsil eden 18 modern örnek arasında da kesinlikle yer alabilir.

koltuk takımı

Ağırlığı Ortadan Kaldırma ve Azaltma Fikrinden Üretilmiş Koltuk Takımı

Phantom koleksiyonunun vizyonu, sadece mobilyadan ilham alınarak geleneksel bakış açısıyla düşünülerek tüm ağırlığı ortadan kaldırma ve azaltma fikrinden üretilmiş. Bu fikir, malzeme ve mühendislik kısıtlamaları nedeniyle üretimde daha önce hiç elde denenmemiş tamamen yeni bir mobilya tarzı ortaya çıkarıyor.

koltuk takımı

Estetik Yapı

Phantom Koltuk, Igor Chak tarafından tasarlanan başarılı bir fikir. Tasarımcı, çağdaş bir minimalist tasarımı alıp bir sonraki seviyeye taşımayı başarmış. Geleneksel kanepeyi bir arada tutan tüm yapısal çerçeveler çıkarılmış ve daha sonra bir dış iskelet yapısı oluşturularak bu estetik kanepe ortaya çıkmış.

koltuk takımı

Dünyada Karbon Elyaf Dış Çerçeveli Tek Oyuk Kanepe

Patenti de bulunan Phantom Koltuk, dünyada karbon elyaf dış çerçeve uygulanmış tek oyuk kanepe olarak biliyor. Yapısal Analiz Simülasyonu, kanepenin gerilme noktalarını tanımlamak için kullanılmış ve bu noktaları metal kompozit bileşenlerle zorlayarak, sonuçta, etrafa zarifçe sarılmış 1/3 oranında azaltılmış gövde duvar kalınlığı ve hafif bir yay benzeri esnekliğe sahip sağlam bir çerçeve silueti sağlamış.

Advertisement
koltuk takımı

Günlük Kullanım Uygun Koltuk Takımı

Bu mobilya elbette günlük kullanım için tasarlanmış bir ürün. İnce görünümlü oturma yerine rağmen, Phantom kanepe aslında son derece rahat bir koltuk. Yastıklı oturma yeri üç katmandan oluşuyor: üst ve alt kısım farklı sertliklere sahip hafızalı köpük tipinde malzemeden oluşurken, aralarında zımparalanmış ızgara benzeri polimer bulunuyor. Orta kısım sıcaklıkları serin tutan ve basınç noktaları için bir rahatlama işlevi gören gergi olarak tasarlanmış.

Ağırlık Sınırı 450 kg

Bu yenilikçi koltuk takımı için ağırlık sınırı ise yaklaşık 450 kg. İç metal yapı bileşenlerinin hassas bir karbon fiber örgüden oluşması bu ağırlığın kaldırılabilmesini sağlıyor. Koltuk kurulduktan sonra, Anti-Parmak İzi, Bulaşmazlık, Anti Statik, UV Dayanıklı ve son derece dayanıklı bir vernik kullanımı da uygulanıyor.

koltuk takımı

Tasarım: Phantom Sofa

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
bluetooth klavye

Bluetooth Klavye, Retro Daktilo Görünümü ile Karşımızda

paket tasarımları

Paket Tasarımları Dalında “A’ Design” Ödüllerini Kazanan 8 Ürün