in

Kolay Hayvan Çizimleri ile Çocuklarımızla Resim Yapalım

Yazı biraz uzun olduğundan burada geçen tüm kolay hayvan çizimleri aşağıda kısayol olarak verilmiştir.

Günde Sadece 10 Dakika

Kolay hayvan çizimleri ile basit resimler yapmak, çocuklarımızın resim sanatına girişi için eğlenceli bir başlangıç adımı olmakta. Çocuklarımız ilk eserlerini, adım adım kolay çizimler ile basitçe yapabilirler. Onlarla erken yaşlarından itibaren çizim çalışmaları yapmaya başlayabiliriz. Böylece resime yeteneklerinin olup olmadığını bile anlayabiliriz. Bunun için günde sadece 10 dakika ayırmamız yeterli bir süredir.

Öncelikle kolay hayvan çizimleri ile basit resimler yapmak en doğru başlangıç adımı olacaktır. Yani adım adım kolay çizimler ile bir çok değişik hayvanın resimi kolayca yapılabilir. Çocuklar, çizgi filmlerde izledikleri hayvanları çizebildiklerini fark ettiklerinde inanılmaz bir mutluluk yaşayabilirler. Hatta bu süreç bizim için bile iyi olabilir. Belki de bizim de kendimizin bile farketmediğimiz çizim yeteneğimiz vardır.

Küçük çizimler ile başlayan bu süreçte zaman içerisinde zor çizimler seviyesine bile gelebiliriz. Ancak çocuklarımız ile birlikte ilk olarak çok kolay çizimler ile başlayacağız. Bu basit çizimler çocuklarımızın elinin çizime alışmasını sağlayacak. Bu sayede her bir küçük çizim onlar için çok daha kolay olacak.

Kolay Hayvan Çizimleri Yapmaya En Kolay Çizimler ile Başlayalım

Tavşan çizimini çok basit bir şekilde yapabiliriz. Bu basit çizimle ilk eserimize başlayalım.

Kolay Tavşan Çizimi

 • Bir yuvarlak çiziyoruz
 • Yuvarlığın üzerine iki kulak çizelim
 • Üç büyük nokta ile göz ve burunları çizelim
 • Son olarak da küçük bir nokta ile ağız çizelim

Çocuklarımız ile beraber yapacağımız ilk kolay çizim çok önemlidir. Bu çizim ne kadar basit olursa çocuklar da çizim yapmaya o kadar kolay alışırlar. Basit ve kısa süren çizim aşamalarından sonra ortaya güzel bir hayvanın çıkması onlara güven verecektir.

Uğur Böceği ve Kirpi

Bu tarz kolay çizimlerden birkaç tane daha yapmak da faydalı olacaktır. Daha zorlu çizimlere geçmeden önce uğur böceği ve kirpi çizimlerini de yapabiliriz.

Kolay Uğur Böceği Çizimi

 • Bir yuvarlak çizerek başlıyoruz
 • Yuvarlağın tam ortasından bir çizgi çekiyor ve üst kısmını çiziyoruz
 • Ayaklar ve antenleri çizelim
 • Son olarak da gövdedeki yuvarlakları ve noktaları yapalım

En kolay çizimlerden bir tanesi de aslında kirpi çizimidir. Bu basit çizim sayesinde çocuklarımız resim yapmanın aslında ne kadar zevkli olduğunu kavrayabilirler.

Kolay Kirpi Çizimi

 • Yarım yuvarlak ile başlıyoruz
 • Yarım yuvarlağın sol köşesine yüz yapıyoruz
 • Gövdenin üstüne dikenleri çizelim
 • Gövdenin içine de noktalar yaparak bitirelim

Bir Sonraki Adım, Balık

Atacağımız bir sonraki adım ise çok az daha zor bir çizime geçmektir. Bunun için kolay balık çizimi doğru bir seçenek olacaktır.

Kolay Balık Çizimi

 • Bir elips çiziyoruz
 • Elipsin sol kenarını silip içe iki düz çizgi ile birleştiriyoruz
 • Yuvarlak göz ve sonra orta çizgiyi çiziyoruz
 • Kuyruk kısmını iki düz ve sonra bir dalgalı çizgi ile tamamlıyoruz
 • Yüzgeçi de dalgalı bir çizgi yaptıktan sonra balığımız tamamlanıyor

Bir sonraki adıma biraz daha zor bir çizim ile devam edebiliriz. Bu seferki seçimimiz yine çocukların çok sevdiği hayvanlardan bir tanesi olan kedi. İlk başta kedi çizmek çok zor diye düşünebilirsiniz. Ancak kolay birkaç adım ile kedi çizmeyi de basit bir şekilde tamamlayabiliriz.

Kolay Hayvan Çizimleri Kedi ile Devam Ediyor

Önceki üç çizimi tamamladıysak kolay kedi çizimi de hem bizim hem de çocuklarımız için iyi bir adım olacaktır. Bu sefer çizimimiz bitince boyama da yapabiliriz. Böylece ortaya çok daha güzel bir sonuç çıkacaktır. Bu boyamadan sonra daha önce yaptığımız tavşan, balık, kirpi ve uğur böceği resimlerini de boyayabiliriz.

Kolay Kedi Çizimi

 • Bir elips ile çizime başlıyoruz
 • Kulaklar ve sonra vücudu çiziyoruz
 • Daha sonra ayakları çizelim
 • Yüz kısmında gözleri, bıyıkları, ağzı ve burnu çizelim
 • Kuyruk çizelim
 • Son olarak da renkli boyama yapalım

Adım adım orta kolaylıktaki çizimlere doğru geliyoruz. Bu seviyeye kadar gelmek bile bizim ve çocuklarımız için gerçek birer başarıdır. Çocuklarımız şu ana kadarki beş hayvanı da başarı ile çizebildilerse gerçekten resime yetenekleri vardır demektir. Bundan sonraki adımlar ise elbette biraz daha zorlu olacak.

Kolay Zürafa Çizimi

Bu aşamada bir de video paylaşmakta yarar var. Burada kolay bir zürafa çizimi yapılıyor. Ne çok kolay ne de zor bir çalışma. Aslında çizime yeni başlayan herkes için ideal bir çizim.

Daha Zor Çizimler

Arı çizmek ise kedi çizmekten daha kolay olabilir. Ancak adım adım zor çizimlere doğru gitmek yerine arada kolay çizimlere de yer vermeliyiz. Böylece çocuğumuzun kendine olan güveni de gelecektir. Kolay arı çizimi yapmanın adımlarını ise şu şekilde takip edebiliriz.

 • İlk olarak küçük bir yuvarlak sonra altına biraz daha büyük bir yuvarlak ve gövde için kesik çizgiler çizilir
 • Sonra gövdenin etrafı çizilir
 • Kanatlar ve sonra küçük antenler çizilir
 • Son olarak boyama ile çizim tamamlanır

Kolay Arı Çizimi

Biraz daha zor çizimlere sıra geldi diyebiliriz. Bizim için belki kolay olabilir ancak çocuklarımız için bu çizim biraz zor olacaktır. O yüzden ilk üç adımı bir gün ve sonraki adımları da ilerleyen günlerde tamamlayabiliriz. Sırada kolay inek çizimi var.

Kolay İnek Çizimi

At, Tilki, Köpek ve Fil

Bu seviyeden sonra ise bir hayli zor olacaktır. Bunlar detaylı çizim gerektiren ancak belli zaman sonra yapılabilecek çizimlerdir. Sonuç olarak at, fil, köpek ve tilki çizimleri ile üst seviyelere doğru gidiyoruz.

Bu çizimlerde çok fazla olmasa da yine de değişik şekiller bulunmaktadır. Bu yüzden ilk bakışta daha zor olarak görünecektir. Ancak çizmeye devam ettikçe bunlarında zamanla kolaylaşacağını göreceksiniz.

Kolay At Çizimi

Kolay Köpek Çizimi

Köpek çizimi de yeni başlayanlar için zor sayılabilecek adımlardan bir tanesi çünkü bu çizimde düz çizgi bulunmuyor. Ancak çizim egzersizi olması açısından yararlı olacak bir çalışma. Kolay köpek çizimini bir video ile görelim.

Kolay Tilki Çizimi

Tilki çizimi şimdiye kadarki en zor çalışma olucak. Adım adım çizildiği zaman büyükler için kolay görünebilir ancak çocuklar için tilki çizmek biraz zorlayıcı olacaktır. Burada her bir adım sadece bir günde yapılabilir. Yani her gün bir adımı çizersek toplam 5 günde bu çizim bitirilebilir. Zor fakat imkansız değil. Tilki çizimini bitirdiğiniz zaman kendinizle kesinlikle gurur duyacaksınız.

Kolay Fil Çizimi

Fil çizimi ilk bakıştı zor gibi görünse de aslında kolay sayılabilecek çizimler kategorisine de girebilir. Yine bir yuvarlak ile başlayan çizim çok basit adımlar ile devam etmekte. Bu anlatımda kağıdın dörde bölünmüş olmasına dikkat etmemiz gerekiyor. Bu çizgiler sayesinde çizim yapmamız elbette daha da kolaylaşıyor. Fil çizimini bitirince onu boyamayı da unutmuyoruz.

Şu ana kadar toplam 11 tane kolay hayvan çizimi gördük. Bunlardan ilk 6 tanesini aslında çok kolay olarak değerlendirebiliriz. Yani sonraki 5 tanesi öncekilere göre daha zordu. İlk çizimleri öğrendikten sonra zor olanları yapmak da kolay olacaktır.

Sayıları Hayvanlara Çeviren Çizimler

Son olarak da sayıları hayvanlara dönüştüren çizimler ile çalışmalarımızı devam ettirebiliriz. Bu çizimler ile çocuklarımız hem hayvanları hem de sayıları tanıyacaktır. Bildikleri konuları içeren bir çizim olacağı için oldukça ilgilerini çekeceği kesin. Sayılar ile çizimleri de bir video ile öğrenebiliriz.

Sonuç Olarak Kolay Hayvan Çizimleri…

Her yaştan insanın yapabileceği çizimlerdir. Aslında hani derler ya sanatın yaşı yoktur diye, işte kolay çizimler de bunun bir kanıtı. 7’den 70’e hatta 2’den 100’e kadar herkes bu çalışmaları rahat bir şekilde adım adım yapabilir.

Başlangıç seviyesi için yeterli olan bu çizimlere benzer daha bir çok hayvan çizimi elbette mevcut. Hatta hayvanların yanı sıra bitkiler, yiyecekler ve insanların da kolay çizimlerini yapabiliriz. Ancak çocuklar için hayvanlar biraz daha cazip olduğundan adım adım hayvan çizimleri ile başlangıç yapmak doğru olacaktır. Ayrıca çizimler yapmayı adım adım ve kolay bir şekilde öğreten sanatçı yazımızdaki kolay çizimlere de göz atabilirsiniz.

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İyi Korku Gerilim Filmleri

En İyi Korku Gerilim Filmleri 2021 Önerileri

minimal dövme

Minimal Dövme Tasarımlarına 20 Kaliteli Örnek