in

Keyifli Bir Balkon Sefası İçin Yaratıcı Fikirler

balkon1

Çoğumuzun evinde küçük ya da büyük bir balkon bulunmakta. Bu balkonda biraz zaman geçirmek istiyorsanız tam size göre fikirleri bir araya getirmeye çalıştık. Özellikle bahar aylarında mükemmel bir ortam olabilecek balkonlarımıza neler yapabileceğimize bir bakalım.

balkon2

Dar bir balkon sahibiysek eğer, koltuklarımızın oturma kısmındaki yastıklarını, bir battaniyeyi ve iki küçük yastığı balkona atmamız yeterli. Bunların yanına güzel bir mumluk ve minik bir masa ile keyifli bir ortam sağlayabiliriz.

balkon3

Modern bir görünüm isteyenler ise balkonlarını cam ile kapatmayı düşünebilirler. Kapalı bir balkon açık bir balkona göre daha farklı şekillerde tasarlanabilir. İçeri yağmur giremeyeceğinden bu bölgede ahşap ürünler de kullanabiliriz.

balkon4

Küçük bir balkon örneğini daha yukarıda görüyoruz. Bu güzel çözümü uygulamak da çok kolay. Balkonumuzdaki bu köşe sayesinde saatlerce burada oturabilir ve temiz havanın keyfini çıkarabiliriz. Saksıları da unutmamak gerekiyor elbette. Çiçeklerimizi balkonumuzda güzelce yerleştirerek kendimize hoş bir alan yaratabiliriz.

balkon5

Siyah ve beyaz kullanımı her zaman ortaya güzel tasarımlar çıkarır. Balkonumuzda da bu renkleri kullanıp riski azaltabiliriz. Ancak bu renklerin herhangi birinin kullanımını da abartmamak gerek. Aksi takdirde kötü bir görünüm ortaya çıkabilir.

balkon6

Daha geniş balkonlarda seçenekler elbette daha çok oluyor. Yeşili sevenler için ise ilk tavsiyemiz elbette yemyeşil bitkilerle dolu olan bir balkon olacak. Burayı bir kaç ufak dokunuş ile mükemmel bir hale getirebiliriz.

balkon8

Apartmanların arasında yaşayanlar için de balkon tasarımı yapmak çok zor bir iş değil. Yeter ki balkonda biraz zaman geçirmek isteyelim. Aşağıda gördüğümüz örnek tam bir şehir içi apartman balkonu. Tasarımı ise oldukça başarılı.

balkon9

İşte başarılı balkon tasarımlarının diğer örnekleri…

balkon10

balkon11

balkon12

balkon13

balkon15

balkon16

balkon17

balkon18

balkon19

balkon20

balkon7

balkon14

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Minimum Ev

Harikulade Dans Fotoğrafları