in ,

Kendi Yaptığı Çağdaş Bir Kabinde Yaşayan Sinema Yapımcısı

Sinema yapımcısı Zach Both geleneksel dört duvarlı bir evden başka bir yerde yaşamayı seçmiş. Hatta, 2016’da eski minibüsünü ABD’de yaşamasına ve çalışmasına izin veren mobil stüdyosuna çevirmişti. Bu inanılmaz değişimden sonra, Both daha kalıcı bir yere taşındı. “Yurt” ismi ile bilinen bu yapılarda yaşayan Both şöyle diyor “Birkaç ay boyunca kız arkadaşım ve ben Portland eteklerinde çağdaş bir yurt tasarladık ve inşa ettik.”

Yurt, binlerce yıl öncesine uzanan bir geçmişe sahip bir tür konut yapısı olarak bilinmekte. Tasarımı zaman içinde değiştirilip ve uyarlanmış, ancak temel biçim aynı kalmış. Çift, aile ve arkadaşların yardımıyla yeni evlerini inşa etmişler ve iç tasarımı oldukça çağdaş bir şekilde tasarlamışlar.

Dairesel mekanın tam ortasına banyo monte edilmiş. Bu merkezi noktanın etrafında bir oturma odası, ofis alanı ve hepsi nötr renk şemasına bürünmüş tam boyutlu bir mutfak bulunuyor. Bu, evin en çarpıcı özelliğine, çatı katındaki yatak odasının kenarına saklanmış olan ev bitkileri koleksiyonu. Burada uyanmak ormanda uyanmak gibi bir his uyandırıyor.

İkili, modern evlerinin inşa sürecini kendi web siteleri olan  Do It Yurtself üzerinden paylaşmışlar. Bu sitede ücretsiz rehber, Kuzey Amerika’da bulunan Yurt üreticileri, püf noktaları ve kullanışlı kaynaklar sunulmakta.

“Yurt” ismi ile bilinen bu yapılarda yaşayan Both şöyle diyor “Birkaç ay boyunca kız arkadaşım ve ben Portland eteklerinde çağdaş bir yurt tasarladık ve inşa ettik.”

Dairesel mekanın tam ortasına banyo monte edilmiş. Bu merkezi noktanın etrafında bir oturma odası, ofis alanı ve hepsi nötr renk şemasına bürünmüş tam boyutlu bir mutfak bulunuyor.

Bu, evin en çarpıcı özelliğine, çatı katındaki yatak odasının kenarına saklanmış olan ev bitkileri koleksiyonu.

Zach Both: Web sitesi – Instagram

Advertisement

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Binlerce Köpek ile Fotoğraf Çektiren 11 Yaşındaki Hayvansever Çocuk

Pop Kültürü Karakterleriyle Renkli ve Sevimli Pastalar Oluşturan Pastacı