Şu Anda Okunan
Kelimeler Dünyasına Muhteşem Bir Yolculuk

Kelimeler Dünyasına Muhteşem Bir Yolculuk

Tasarımcı ve mimar Emmanuelle Moureaux, tavandan sarkan renkli harf kurulumlarıyla etkileyici bir ortam yaratmış ve ziyaretçilerini bir dizi gökkuşağı tonuyla çevrelemeyi başarmış. Rakamlar ve harf biçimleri, titizlikle inşa edilmiş yollar etrafında birleşiyor ve ortaya kaliteli bir çalışma çıkıyor. Moureaux, bu sergisinin adına “Kelimeler Dünyası” (Universe of Words) adını vermiş.

Japon Geleneğinden Esinlenen Sergi

Tokyo’da prömiyeri yapılan sergi Japonya’da kutlanan bir festival ile birlikte açılmış. İnsanların umutlarını ve hayallerini renkli kâğıt şeritlere yazdığı ve süslenmiş bir bambu ağacının dallarına astığı bir festival. Moureaux bu gelenekten esinlenerek kendi sanatını gerçekleştiriyor. Kelimelerin etrafında dönen bir şenlik diyebileceğimiz sergi Japon hiragana alfabesinin (46 karakter içeren en basit yazılı alfabe) harflerini içeriyor.

100 Renk Tonu ve 140 Bin Harf

Moureaux, 100 rengin tonunda yaklaşık 140.000 hiragana harfi sergiliyor. Sergi, gezen kişileri etkileyen inanılmaz üç boyutlu görünüme sahip. Sakin ve duygusal atmosfer insanları hayallere daldırıyor.

“İnsanların renkleri tüm duyularıyla hissetmesini istiyorum”

“Kelimeler Dünyası”, Moureaux’nun devam etmekte olan 100 Renk serisinin bir parçası. “İnsanların 100 renk tonunda nefes almasını ve hayal kurmasını, renkleri görmesini, renklere dokunmasını ve renkleri tüm duyularıyla hissetmesini istiyorum” diyor Moureaux.

Tavsiye

Tasarımcı ve mimar Emmanuelle Moureaux, tavandan sarkan renkli harf kurulumlarıyla etkileyici bir ortam yaratmış.

Rakamlar ve harf biçimleri, titizlikle inşa edilmiş yollar etrafında birleşiyor.

Emmanuelle Moureaux: Web sitesi – Facebook – Instagram

Yorumları Gör (0)

Cevap Yaz

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

© 2019 FarkliFarkli.com

Yukarı