in

Kelebeklerin Güzelliğini Gösteren 17 Muhteşem Kağıt Heykel

Amerika’nın Oregon eyalinde yaşayan Kerilynn Wilson, kelebeklerin yapısından ve zerafetine hayran bir sanatçı. Onlara zarar vermeden nasıl toplayacağını düşünen Wilson, kelebeklerin ve böceklerin muhteşem el boyaması kağıt heykellerini yaratmaya başlamış. Bu inanılmaz derecede gerçekçi kağıt heykeller kanat çırpıp uçar gibi göründüğü için hassas hareketleri bize hissettirebiliyorlar.

Sanatçı için bu kağıt heykeller, illüstratör ve yazar olarak yaptığı işininin dışında olan bir yan proje. Proje, Wilson’ın gün boyunca boyama ve çizim yaptıktan sonra dinlenmesini sağlıyor. Sanatçı, böceklerin ve kelebeklerin resminin beyninin dinlenmesine izin verdiğini söylüyor. “Bütün gün  çiziyorum, işimi seviyorum ancak bazen çok yorucu olabiliyor. Kağıt heykeller beynimin dinlenmesine izin veriyor”.

“Heykellerim birkaç farklı nedenden dolayı ortaya çıktı. Birincil gerçek hayvanlara olan sevgim. Onları her zaman sevdim, ama onlara zarar vermeden toplamanın bir yolunu arıyordum. Boş zamanlarımda kağıt heykelleri yaratmanın yolunu bulmamın bir başka nedeni de bir illüstratör olarak tam zamanlı işim oldu.”

Daha fazlası için: Instagram – Etsy

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın En Güzel 20 Güvercin Türü

Evde Çalışmanın Gerçek Yüzünü Gösteren Çizimler