in ,

Kara Tahta Dijital Oldu: Likit Kristal Kağıt “Blackboard”

Daha önce hiç sıvı kristal kağıt diye bir ürün duydunuz mu? Hayr mı? Gerçeği söylemek gerekirse biz de hiç duymadık. Likit Kristal Kağıt, kağıt üzerinde eskiz deneyimini yeniden yaratan bir teknoloji olarak açıklanabilir.

Bu teknolojiyi kullanan tek ürün olan Blackboard, manyetik eskiz defterlerine çok benziyor ancak gerçekçi uygulamalar için yeniden tasarlanmış. Bir kalem, iyi bir kontrast oranı ve yarı saydam bir tasarımla oluşturulmuş olan Blackboard, not almak, izleme veya eskiz diyagramları için kullanılabilmekte.

Yarı saydam arayüz, çizgili bir not defterine, noktalı bir grafik kağıdına veya düz bir eskiz defterine dönüştürülerek arkasına yerleştirebileceğiniz şablon ızgaraları ile birlikte kullanılabilmekte.

Blackboard aynı zamanda ekranlara yerleştirebilmekte ve bu sayede eskiz çalısması yapabilmekte. Ürünün renkli yarı saydam yüzeyi arkasına gelen ekranları karartıyor, ancak her şeyi görünür durumda ve büyük bir elektronik aydınger kağıdı gibi oluyor.

Blackboard, çalışmalarınızı çizmenize ve silmenize izin veren bir kalemle satılmakta. Tuvali silmek için tahtadaki temizle düğmesi de kullanılabilir. Bütün bunlar pil olmadan gerçekleşiyor ve Blackboard bir kağıt parçası kadar kullanışlı ve hazır olabiliyor. Ayrıca Blackboard, çalışmanızı taramanıza, belgelemenize, düzenlemenize ve paylaşmanıza olanak tanıyan bir mobil uygulamaya da sahip.

Tasarımcı: Boogie Board

Ne Düşünüyorsunuz?

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Tablet Boyutlarında Pratik Mini Mangal

Zekice Tasarlanmış Bisiklet Kilidi: SeatyLock