in

Kanada’nın Dağlık Bölgelerinden Rüya Gibi Manzara Resimleri

Kanadalı ressam Sarah McKendry, ilk kez 2008 yılında eline bir boya fırçası almış ve bir daha da geriye bakmamış. Yetenekli sanatçı, kendi kendini yetiştirmiş ve her gün yaşadığı “British Columbia” bölgesinin karanlık, puslu ormanlarını ve görkemli dağ manzaralarının resimlerini yapıyor.

McKendry’nin her bir eserinin yağlı boyayla yapıldığına inanmak gerçekten zor. Eserler oldukça yumuşak ve gerçekçi detaylarla dolu. Her bir eser fotoğrafa inanılmaz çok benziyor. Her tuval, izleyiciyi daha yakından bakmaya ve neredeyse doğanın kendisinde olduğu gibi, sahnenin huzurunu takdir etmeye teşvik ediyor. “Manzaralarım uzak anıların uzantısıdır” diye açıklıyor McKendry, “ve ben onları boyamaya çalışıyorum, böylece kişi neredeyse temiz havayı hissedebiliyor.”

McKendry’nin resim yapmaya başladığı dönemde, tutkusunu bir kariyere dönüştürmüş. “Tam zamanlı bir meslek olarak resim yapabilmek inanılmaz bir duygu” diyor.

McKendry gibi resim yapmayı öğrenmek istiyorsanız, sanatçının Skillshare derslerine kaydolabilirsiniz. Sanatçı, “Sanat yolculuğumun son onbir yıl boyunca öğrendiğim her bir bilgeliği paylaştığım için çok heyecanlıyım” diye açıklıyor.

McKendry’in çarpıcı manzara resimlerinden bazılarına göz atıyoruz… Ayrıca web sitesinde ve Instagram‘daki sürekli büyüyen portföyünden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Advertisement

Kanadalı ressam Sarah McKendry, ilk kez 2008 yılında eline bir boya fırçası almış ve bir daha da geriye bakmamış.

McKendry’nin her bir eserinin yağlı boyayla yapıldığına inanmak gerçekten zor. Eserler oldukça yumuşak ve gerçekçi detaylarla dolu.

Sarah McKendry: Web Sitesi – Facebook – Instagram – YouTube

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Ünlülerin Aşırı Gerçekçi Portrelerini Çizen Sanatçı

Sahile Çarpan Okyanus Dalgalarından Duvar Tablosu ve Kolyeler