in

Kanada’da Huron Gölü’ne Bakan Modern Göl Evi

Mimarlık firması SAOTA, Ontario, Kanada’da Huron Gölü’ne bakan modern bir göl evinin yapımını tamamladı.

Olgun köknar ağaçları arasında konumlandırılmış bir araba yolu bizi, evin yığılmış kutu tasarımına ve dış kısmı kaplayan seramik panelli sistemini görmek için ideal bir konum olan park alanına götürüyor.

Ziyaretçilerin eve girebilmesi için çelikten yapılmış büyük bir döner ön kapıdan geçmeleri gerekiyor.

İçeri girdikten sonra açık plan oturma odası ve yemek odası, tavandan tabana cam duvarlar ve sürgülü kapılar sayesinde göl manzarasından maksimum şekilde yararlanılır.

Bu modern göl evinde tavandan tabana cam duvarlar ve sürgülü kapılar ile manzaralardan yararlanan bir açık plan oturma odası ve yemek odası vardır.

Uzun bir bölüm, yemek alanını büyük bir beyaz adaya sahip modern siyah mutfağa bakan ikincil bir oturma alanından ayırır.

Evin ana sosyal alanları, salon ve barbekü alanına sahip kapalı bir veranda alanının yanı sıra ahşap güverte bulunan bir yüzme havuzuna sahip olan arka bahçeye açılmaktadır.

Açık alanlarda, yamaçtan aşağıya inen ve evden önce yenilenmiş bir kabine giden merdivenler vardır ve şu anda bir konuk süiti veya ek bir açık hava eğlence alanıdır.

İçeride, evin üst katına çıkan bir merdiven olduğunu görüyoruz. Merdiven, evin dışıyla aynı seramik panellerle kaplıdır, ahşap merdiven basamakları altında gizli aydınlatma vardır ve uzun bir pencere ağaçların manzarasını sunar.

Bu modern merdiven, evin dışıyla aynı seramik panellerle kaplıdır, ahşap merdiven basamakları altında gizli aydınlatma vardır ve uzun bir pencere ağaçların manzarasını sunar.

Ebeveyn yatak odasında cam duvarlar bol miktarda doğal ışık sağlamaktadır.

Ebeveyn banyosunda, gölün kesintisiz bir görünümünü sağlayan ve hareketli bir tabloya benzeyen büyük bir resim penceresinin hemen önünde bağımsız bir küvet bulunur.

Fotoğraflar: Adam Letch – Tasarım: SAOTA

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avrupa’nın Tarihi Binalarının Muhteşem Suluboya Tablolarını Yapan Sanatçı

Kağıt Paralar ile Yapılan 12 Etkileyici Hayvan Portresi