in

Kaliteli ve Etkileyici Resimli Banyo Fayans Modelleri

Tek Renk ile Çarpıcı Fayanslar

Banyonuz için fayans seçimi yaparken öncelikle tek renkli mi yoksa çok renkli bir tasarım isteyip istemediğinize karar vermelisiniz. Resimli banyo fayans modelleri hem sade hem de kaliteli olabilir. Tek renkli fayanslar genelde sade görünümlere sahiptir. Ancak bu sade görünümleri onların iyi durmadığı anlamına gelmez. Aksine, sadelik banyomuza etkileyici bir çekicilik getirebilir.

Mavinin etkileyici kullanımı banyomuzda fark yaratacak bir faktör olabilir. Fayansların birbirine uyumu burada elbette çok önemli. Tek renk tasarımlar en kullanışlı banyo fayansları arasında en çok tercih edilen tasarımların başında geliyor.

Fayansların hepsinin aynı olmasına da gerek yok. Değişik geometrilere sahip fayanslar ile başarılı bir tasarıma sahip olabilirsiniz.

Tek renk seçiminde resimli modeller de sadeliği ile ön plana çıkabilir. Duvarlardan aşağıya doğru akan mavi çizgiler sakin ve düzenli bir ortamı temsil etmekte.

Doğadan İlham Alan Resimli Banyo Fayans Modelleri

Eğer evinize doğadan parçalar getirmek istiyorsanız bunu banyonuzda da yapabilirsiniz. Ancak burada banyonuzdaki diğer aksesuarlarla uyuma dikkat etmeniz gerekiyor. Renklerin fazlalığı, karşınıza çok kalabalık görünen bir tasarım çıkarabilir. Bu da rahatsız edici bir durum olacaktır. Bu yüzden yine sade seçimler izlenecek en doğru yol olacaktır.

Doğa kaynaklı resimli banyo fayans modelleri, aslında tüm duvarı kaplamak pek tercih edilmemekte. Bunun yerine, duvarların yarısına kadar yapılan resimler ortamı daha sade yapmakta.

Duş Duvarı Fayansları

Banyonuzun duş duvarı eğer tam kapının karşısında ise o zaman etkileyici bir tasarım oldukça güzel görünecektir. Duşun elbette illa kapının karşısında olmasına gerek yok. Ancak bu şekilde fayans tasarımı çok daha etkili olacaktır.

Camlı duşlarda resim kullanımı oldukça fazla kullanılan bir teknik. Banyonun her yeri beyazken sadece camlı duşun resimli olması banyonuza güzel bir stil katacaktır.

Pastel Seçimler

Eğer pastel renklere hakim bir eviniz varsa o zaman banyonuzda da pastel kullanmayı seçebilirsiniz. Pastel renklerine hakim resimlerin kullanıldığı fayanslar ile banyonuz kaliteli bir görünüme sahip olacaktır.

fayansart

Örneğin, sarı renk banyolarda pek tercih edilmemekte. Ancak pastel sarı banyonuza oldukça uyumlu olacaktır.

Banyoda yenilik de oldukça önemli bir faktör elbette. Yenilikçi yaklaşım örneklerini gösteren bu başarılı yapım sayesinde banyo fayanslarının kullanımı konusunda güzel fikirler edinebilirsiniz.

Beyaz Üzerine Tabiat Resimleri

Doğadan ilham alan tasarımlar gibi beyaz üzerine yapılan tabiat resimleri de banyolara farklı bir görünüm kazandırmakta. Tabiatın renk renk güzellikleri ile süslenmiş duvarlar ile moralinizi bir anda yükseltir.

Bu tarz banyo duvarlarında kuş resimleri kullanımına fazlaca rastlanmakta. Zaten tabiat dediğimizde aklımıza ilk olarak ağaçlar ve kuşlar geliyor. Sonuç olarak bu iki öğenin beraber kullanımı ile başarılı tasarımlar elde ediliyor.

Grafiti Tarzı Resimli Banyo Fayans Modelleri

Bu bölümden önceki örneklerde daha sadeliğe dayalı tasarımları inceledik. Şimdi ise biraz daha karmaşık ancak modern tasarımlara bakalım.

Grafiti tarzı bildiğiniz gibi genellikle sokak duvarlarında yapılmakta. Ancak bu evinizde kullanamayacağınız anlamına gelmiyor elbette. Hatta banyolarda grafiti tarzının kullanımı oldukça çarpıcı olabilmekte. Burada tabiki yine çok dikkatli olmak lazım. Aşırı kullanım ise iyi olmayan sonuçlar doğurabilir. Yerinde kullanım ise kesinlikle şık görünecektir.

resimli banyo fayans modelleri
decomurale

Küçük banyolarda fayans seçimi için renkli tasarımlar güzel bir seçenek. Hatta biraz daha uçuk tasarımlar küçük banyoları çok daha havalı gösterecektir. Diğer bir yandan, tavanı beyaz bırakmak ise bu tarzda kullanılabileceğiniz bir teknik.

Gerçek Resimler ile Yapılan Modeller

Gerçek resimler, büyük banyoların yanı sıra daha çok küçük banyolarda tercih edilen bir yöntem aslında. Çarpıcı bir görsel, banyonuza giren kişiyi oldukça etkileyebilir. Hatta gerçek resimler ile bir tema da kullanabilirsiniz. Örneğin, karlı dağlardan aşağıya doğru bakan bir kayakçı…

Ya da uçsuz bucaksız denizlere bakan bir iskele…

Tüm Duvarları Kaplayan Yapraklar ile Resimli Banyo Fayans Modelleri

Gelelim en sade olmayan tasarıma. Tüm duvarlarınız kaplayan tasarımlar elbette en iddalı fayansların başında geliyor. Bu tarzda bir seçim yapmak isterseniz yine doğadan ilham alabilirsiniz. Ağaçlar, ormanlar ve yapraklar banyonuz için uyumlu seçeneklerin başında geliyor.

Tüm duvarlarım yapraklar ile kaplı olursa pek iyi durmaz diyebilirsiniz. Ancak bu pek de doğru değil. Çünkü aslında bu yapılan tasarıma bağlı.

Koyu renk sevenlere, en kullanışlı banyo fayanslarından örnekler de mevcut. Hatta oldukça da şık görüntülere sahipler.

Banyo fayans trendlerini de elbette takip edebiliriz. Bunun için sadece bir kaç dakikamızı ayırmak yeterli olacaktır. Bu sayede yeni yapacağımız banyomuz için birçok fikri kısa zamanda edinebiliriz. Örneğin, aşağıdaki video bizlere bir çok fikir verecektir.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

minimal dövme

Minimal Dövme Tasarımlarına 20 Kaliteli Örnek

2020 Yılının En İyi Filmleri – Özel Liste