in ,

Kalabalık Bir Aile İçin Çınar Ağaçlarının Arasına Yapılmış Modern Ev

Mimari ve iç tasarım firması Mapos, Hamptons, New York’ta Peconic Körfezi’ne bakan ve kalabalık bir aile isteyenler için uzun zamandır üzerinde çalıştığı projeyi tamamladı. Ev, devasa boyutlardaki çınar ağaçlarının hemen kuzeyinde bir tepeciğe sıkışmış ve ağacın güneş ışığı korumasından yararlanılmak için tasarlanmış. Yeşil çatı, evi biraz kamufle etmek için yerel çayır otlarından dikilmiş ve projenin havza üzerindeki etkisini en aza indirgemiş.

Evin, evin genel görünümünü yumuşatan bir beton, sedir bulunuyor. Zamanla, malzemeler yavaş yavaş doğal bir patikaya dönüşecek ve bu da onların karışmasını ve arazinin bir parçası haline gelmelerini sağlayacakları düşünülüyor.

İçeride, oturma odasına inen merdivenler bulunuyor. Bir şömine, her biri aşırı uzun cam duvardan su manzarasının keyfini çıkarmak, yaşam alanının ayrı bölümlerini tanımlamak için kullanılmış.

Oturma odasının sonunda yerleşik bir şarap depolama alanına sahip yemek odası var. Sürgülü cam kapı, yemek odasını teraslı güverteye açmakta.

200 metrelik teras, ikametgahına paralel olarak tepeden aşağıya inmekte. Ayrıca, açık bir mutfak ve yemek alanı, gömme salona sahip bir güneşlenme terası ve batıya uzanan yaklaşık 23 metrelik bir havuz bulunmaktadır.

Tüm fotoğraflar: Michael Moran

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllıca Yerleştirilen Aynaları Kullanarak Oluşturulan Soyut Manzaralar

Takip ve Aydınlatma Özellikli Su Altı Drone: BW-Space