in

Kahve Saatini Bilimsel Olarak Daha Keyifli Hale Getiren Kahve Bardağı

Şu ana kadar kahvemizi, sıkıcı seramik kahve kupalarından ve termos şişelerinden içerken onun gerçek lezzetini ortaya çıkarmak için tasarlanmadıklarını pek düşünmemiştik doğrusu… Tasarımcılar kahve dünyasının bir hayli genişlediğine kanaat getirmiş olacak ki inanılmaz bir kahve bardağı yaratmışlar: “AVENSI“. Kahve tüketimi için bilimsel olarak tasarlanmış harika bir kahve bardağı.

Bu ürün sadece bir bardak değil… 30 ay boyunca 90’dan fazla kahve uzmanı, barista ve tadımcıdan oluşan bir grup, 12 aydan fazla mühendislik ve tasarım aşamasından geçen uzun soluklu bir projede beraber çalışmış. Kahvenin aromasını ve lezzet profilini ortaya çıkarmak için bazı prensipler kullanılan tasarımda özel hazırlanmış kahvemiz tadını ve kokusunu her zaman korumakta.

Kahvenin aromalarını yakalamak için kavisli bir profille oluşturulmuş AVENSI, kahvenin kokularını ortaya çıkarmak için bardağı döndürmemiz için bizi teşvik etmekte. Bu da daha kolay tüketim için sıcaklığını azaltmaya yardımcı oluyor. Kahvenin aromasını, bardağı döndürerek artırırken aynı zamanda lezzetini ortaya çıkarırsınız, çünkü bir şeyi tatma kabiliyetiniz koku duyumuza bağlıdır. Dönme hareketini teşvik etmek üzere tasarlanan AVENSI, benzersiz tasarımı ile dünyada tek.

AVENSI elle şişirilmiş borosilikat camdan yapılmıştır ve kahvenin ısısından etkilenmeden ince kalmasını sağlar. Camın ince olması kahveyi daha iyi tadabilmenize yardımcı olurken, çift cidarlı tabanı yalnızca parmaklarınızın iç sıcak yüzeyine dokunmasını engellemekle kalmaz, aynı zamanda ısıl yalıtkan görevi de görmektedir. Bardaklar, içtiğiniz kahveye göre farklı şekillerde mevcuttur.

Bu tasarım harikası bardağın bir de kısa tanıtım videosuna göz atalım…

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geleceğin Klavyesi: Keystone

Sessizliğe İhtiyacınız Varsa Çözüm Çok Basit: BusyPod