in ,

Kahve Dükkanı Mimarisinde Vietnam’dan Başarılı Bir Çalışma

Bo Design & Construction , yakın zamanda Vietnam’daki en popüler kahve zincirlerinden biri olan The Coffee House’un amiral gemisi olan Coffee House Signature’ı tamamladı.

Devasa Pencereler

Pencerelerden oluşan büyük bir duvar, kahve dükkanının iç kısmını doğal ışıkla aydınlatmakta. Bu devasa duvarın yanında bulunan oturma yerleri, müşterilere sokak manzarası sunuyor.

Dükkanın merkezinde yer alan bir servis alanı ve kahve barı, çalışanların her yeri ve tüm içecekleri görmelerini sağlıyor.

Advertisement

Servis alanının arkasında, dükkanın arka tarafındaki küçük bir bahçeye erişimi olan veranda da diyebileceğimiz bi oturma alanı bulunuyor.

Kahve dükkanının tavan yüksekliğinden dolayı, bir duvarın yanında merdivenlerden erişilen ikinci bir oturma düzenine sahip kat bulunmakta.

Advertisement

Merdivenlerin en üstünde, ortak çalışma alanı olarak kullanılabilen ortak masaların bulunduğu bir alan bulunur.

Üst katta ayrıca 10 kişilik bir masaya sahip daha büyük insan grupları için kurulmuş bir alan bulunmaktadır. Siyah çerçeveli pencerelerden bahçe filtresinin üzerindeki tavan pencerelerinden gelen doğal ışık, aynı zamanda aşağıdaki bahçenin manzarasını da sağlamakta.

Advertisement

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Modern Daire Tasarımlarına Polonya’dan Muhteşem Bir Örnek

Modern Modüler LEGO Mobilya: Her Yaştan Çocuklar İçin Eğlence