in , ,

Kablo Sorunu İçin Tasarımcılardan Mükemmel Çözüm

Evimizde elektronik eşyalarımız fazlaysa kablo sorunu her zaman başımızı ağrıtabilir. Fazla kablolar görüntü kirliliği yaptığı gibi tehlikeli de olabilirler. Bildiğimiz gibi bir çok tasarımcı kablo sorunu için düzenli tutmasını ve olabildiğince gözlerden saklamasını tavsiye ediyor. Bu yöntem genelde oldukça başarılı oluyor fakat değişik bir tarz yavaş yavaş evlerimizde yaygınlaşaya başladı.

Kabloları Herkes Görsün!

Kabloları saklamak yerine tam tersini yapmak! Yani bütün kabloları herkesin görebileceği bir yer olan duvara monte etmek. Bu fikir ilk başta bir hayli saçma gibi görünse de örnekleri incelediğimiz zaman aslında çok mantıklı ve tasarım açısından müthiş yaratıcı olduğunu göreceğiz.

Kablo Sorunu Yerine Tasarım Harikası

Kabloların yerlerde durması yerine kablo sorunu için duvarlara monte olması elbette gelişi güzel olmayacak. Oyun konsolları veya bilgisayarların kabloları televizyona giderken öyle bir çizim olacak ki sanki bir harita çizmeye çalışılmış gibi hissedeceğiz.

Ses sistemleri de bir çok kabloya sahip ve onlar da kablo sorunu yaşayan elektronik aletlerin başında geliyor. Çok uzun kabloları olabilen ses sitemlerinin kablolarını duvara monte ederek muhteşem tasarımlar yapabiliriz. Burada duvar üzerinde tüm yaratıcılık bizim hayal gücümüze kalmış durumda.

Televizyonlarda ve televizyon üniteleri içerisinde oldukça sık kullanılan dijital yayın sağlayıcıların kutularından da en az iki adet kablo çıkmakta. Bunları da duvara monte ederek kablo sorununu bir tasarım harikasına çevirebiliriz.

Bilgisayar kasasına kimin ihtiyacı var! Bütün bilgisayar parçalarını aşağıdaki gibi duvara monte ettiğimizde bütün sorunlarımızdan kurtulmamız bir yana, bir de inanılmaz muhteşem görüntü elde edebiliriz.

Bu kabloların takılı olması gereken bir de çoklu priz lazım elbette. Bu çoklu prizi de duvar üzerinde sabitleyerek yapacağımız tasarımın bir parçası haline getirebiliriz.

Pyun konsolunun kablolarını televizyona bağlarken sadece bir tarafı da kullanıp oldukça sade ancak etkileyici bir görünüm yakalayabiliriz. Aşağıdaki gibi minimalist bir yaklaşım tüm misafirlerimizi etkileyecektir.

Kabloların arasına bir tablo veya diğer dekorasyon eşyalarını kullanarak çok farklı tasarımlar elde etmek de tamamen bize kalmış durumda.

Kabloların duvarda olması çocuklu ailelerini kablo sorununu da kökten çözecektir. Yerde bulunan kablolara emekleyen çocuklar kolayca ulaşabileceği için oldukça tehlikelidir. Ancak duvardaki kablolar hem güzel bir tasarım hem de çocuklarımıza daha fazla güvenli ortam sağlayacaktır.

Örnekler her zaman arttırılabilir. Tasarım düşkünleri kablo sorunu çeken insanlara her gün yeni çözümler önermekte. Kabloları duvarda sergilemek de güzel bir seçenek olarak görünüyor.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teraslı Çatı Bahçesi Olan ve Kendi Kendine Yetebilen Muhteşem Ev

Aşırı Rahat ve Estetik Görünümlü 17 Pofuduk Koltuk