İtalya’da Sevimli Bir Şehir Alberobello

albero8

İtalya’nın güneyinde Bari kentinde dünyanın en sevimli köylerinden bir tanesi bulunuyor. Alberobello isimli bu köy evlerinin şekilleri ile ünlü. Trulli evleri isimli evler sayesinde tüm dünyadan turist çeken minik köyde gezerken tam bir peri masalının içinde hissediyor insan kendini.

Turistlere alışkın olan yerlilerden bazıları evlerini turistlerin gezmesi için bile açıyor. Dışarıdan çok güzel bir görüntü oluşturun evlerin içinin merak edilmesi de gayet normal diyebiliriz. Evlerin içini biraz gezdikten sonra gönlümüzden kopan bir kaç kuruşu çıkıştaki tabağa bırakmamız yeterli oluyor.

Bu ilginç ve sevimli köy de turistlerin ilgisini evlerin yanı sıra, minik ve birçok ürün barındıran dükkanları da çekiyor. Anadolu’da da Harran’da bu tarz evlerin bulunduğu bilinmekte ancak Alberobello kadar turist çekemiyor maalesef.

albero1
kaynak

albero2
kaynak

albero3
kaynak

albero4
kaynak

albero5
kaynak

albero6
kaynak

albero7
kaynak

albero8
kaynak

albero9
kaynak

albero10
kaynak

albero11
kaynak

Deniz Akgül

“Bütün gün çalışıyoruz, yoruluyoruz… Biraz da dinlenelim ve eğlenelim” temalı yazılar oluşturma gibi bir hobisi olan, yazıları yazarken keyif alan, farklifarkli.com sitesini online bir dergi olarak herkese sunmak isteyen bir vatandaş olarak biliniyorum… Herkesin bir hobisi var, benimki de blog yazmak da diyebiliriz…

Yorum Gönder