in ,

İtalya’da Muhteşem Tasarıma Sahip İlk Starbucks Dükkanı Açıldı!

Kahvesini seven bir ülkede bir kahve dükkanına başlamak zor bir iştir. Bu, Starbucks’ın 47 yıldır İtalya’da bir dükkan açmama nedenidir. Ünlü İtalyan espressosu ile yarışmak pek mantıklı bir iş değil elbette. Ancak şirket ilk dükkanında muhteşem bir tasarım ile piyasaya giriş yaptı. Yani, İtalyan piyasasına İtalyan tarzı girdi.

Milano mağazası nihayet kamuya açıklandığında, franchise oyunları hızlanmıştı. Japonya’da ve Şikago’da olduğu gibi, dünyanın dört bir yanından karmaşık tasarımlı mağazalar olsa da, Milano’daki bunlardan çok daha farklı.

Starbucks Reserve Roastery, Milano’nun finans bölgesinde, bazı ünlü turistik mekanların yakınında şık bir meydanda yer alıyor. Postane olarak kullanılan tarihi bir binanın içinde yer alan mekansal tasarım, eski ile yeninin arasındaki denge korunarak yapılmış. İç mekan, geleneksel İtalyan tasarımına saygı duymasının yanı sıra Milano’daki mağazasının çeşitliliğini göstermek için de tasarlanmış. Howard Schultz’a Starbucks’ı başlatma konusunda ilham veren deneyimi yeniden yaratmak için burada adeta kahve sanatı sergileniyor.

“Peki sonuç nasıl oldu?” diye akıllara bir soru geliyor. Dükkanın açıldığı tarih olan 7 Eylül’den itibaren kapısında uzun kuyruklar oluşmakta. Bu ilk etki olabilir ancak ilerleyen günlerde ünlü kahve şirketinin İtalya’da tutunup tutunamadığını göreceğiz.

Eğer biraz da ilginç tasarımlı kahve dükkanları görmek isterseniz yaratıcılıkları ile müşterilerini şaşırtan 16 kahve dükkanı yazımıza da bir göz atabilirsiniz.

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Klasik, Fonksiyonel ve Ömür Boyu Dayanacak Şekilde Tasarlanmış Birinci Sınıf Deri Çanta: Sitka

Evimizin Tasarımına Yenilikçi Bir Dokunuş Yapan Modern Lamba Koleksiyonu