in ,

İskandinav Mimarisinin Tüm Güzelliklerini Gösteren Mükemmel Bir Daire

İskandinav mimarisi, mükemmel estetiği ile evlerin iç tasarımında gözü sakinleştiren canlı bir görünüm yaratmasıyla ünlüdür. Beyaz duvarlar, beyaz mobilyalar, gri renkler ile karıştırılmış ve siyah kullanımı ile klasik İskandinav renk paletinin tamamına yakını bu evde kullanılmış.

Bu modern iç mekan, evlerimizin her odası için şık minimalist mutfaklar ve banyolar yaratırken bizlere yenilikçi fikirler veriyor. Ahşap tonlar, doğal yeşillikler içeren mobilyalar, yumuşak renkli halılar ile donuk beyaz dekor düzenini adeta sıcacık bir ortam yaratıyor.

LVI studio şirketinin tasarımını tamamladığı ev tamamen İskandinav mimarisinden ilham alınarak düzenlenmiş. Salonun içerisindeki açık mutfağın diğer evlerden farkı salonun arka kısmında değil yan bölümünde olması. Mutfak hem salonu hem de oturma bölümünü kapsamakta.

Beyazın hakimiyet sürdüğü evde küçük dokunuşlar ile minimalist eşyalar etrafa yerleştirilmiş. Duvardan sarkan aydınlatmaların uzun kabloları evin tavanını daha yüksek gösteriyor. Doğrusunu söylemek gerekirse bu ev, zekice tasarlanmış bir artı bir iskandinav apartman dairesine çok benziyor.

Ahşap yemek masasına siyah sandalyeler ile sağlanan uyum masanın ayak bölümlerinin rengi ile bütünleşiyor. Bu tarz evlerde bazı noktalarda yeşil kullanımı ile sert görünüm biraz olsun yumuşuyor.

Mutfak evin merkezinde olduğu için eşyaların dolap içerisinde olması görüntü bozukluğunu engelliyor. Bu sayede evin genel sade teması da korunuyor.

Yatak odası da evin geneli ile uyumlu. Bitkiler vazgeçilmez, renkler tamamen genel tasarım ile aynı. Beyaz, gri ve siyahın ahşap ile bir araya gelerek mükemmel bir görünüm oluşturmasını bu odada yeniden görüyoruz.

İki odalı bu dairenin aşağıdaki planını inceledikten sonra bir de yazlıkta iskandinav sadeliğinin getirdiği güzellik yazımızdaki tek odalı evi de bir gezmenizi tavsiye ederiz.

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Evcil Hayvan Sahibi Olmak ile Olmamak Arasında Kalanlara Yardımcı Olacak Çizimler

Köpeklerin Sahiplerine Aşırı Derecede Benzediklerini Ortaya Çıkaran Fotoğraflar