in ,

Işıklar Şehri Tokyo’ya Ekstra Enerji Veren Fotoğraflar

“Lost in Translation” ile tanınan fotoğrafçı Ludwig Favre, Tokyo’ya kendi merceğinden bakıyor ve eşsiz görsel stiliyle şehrin ruhunu yakalıyor. Zaten canlı bir şehre ekstra bir enerji veren bu ultra doygunluk filtreli görüntülerde parlak renk patlamaları göze çarpıyor. Favre, Tokyo’nun şehir silüetini belgelemek için kamerasını kullanarak, hem gece hem de gündüz kentin ortamına dalıyor. Sonuçlar Japon başkentinde yaşama çağdaş bir bakışı göstermekte.

Tokyo zaten canlı tonlarla dolu bir şehir, ancak Favre yaratıcı vizyonu sayesinde daha da unutulmaz hale getirmeyi başarmakta. Parlak beyaz, fotoğraflarını dolduran turuncu, kırmızı ve aquamarin renkleri birbirine tezat oluşturuyor. Tokyo Kulesi gibi bazı siteler anında tanınırken, diğer görüntüler şehrin sessiz ve anonim köşelerini göstermekte. Tüm fotoğraflarda esas alınan Tokyo’nun mimarisi şehirde geçen bu masalın baş kahramanı.

Mimari ağırlığı hissedilirken Favre, fotoğraflardaki insan varlığını dengelemeye de özen gösteriyor. İnsanların mümkünse eserlerin merkezinde olması sanatçı için önemli bir nokta. Bunu yaparken de bu kalabalık şehirde insanlar yaşadığı yerleri başarıyla göstermektedir.

Nihayetinde, Fransız fotoğrafçı Tokyo’nun hem geleneksel hem de modern unsurlarına yeni bir ışık tutuyor. Doymuş renkleri kullanarak, bu unsurları birleştiriyor ve sık sık fotoğraflanan şehre kendi tarzını yansıtıyor.

Ludwig Favre, Tokyo’ya kendi merceğinden bakıyor ve eşsiz görsel stiliyle şehrin ruhunu yakalıyor.

Tokyo zaten canlı tonlarla dolu bir şehir, ancak Favre yaratıcı vizyonu sayesinde şehri daha da unutulmaz hale getirmeyi başarmakta.

Tüm fotoğraflarda esas alınan Tokyo’nun mimarisi şehirde geçen bu masalın baş kahramanı.

Mimari ağırlığı hissedilirken Favre, fotoğraflardaki insan varlığını dengelemeye de özen gösteriyor.

Ludwig Favre: Web Sitesi – Facebook – Instagram – Behance

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günlük Objeler ile Oluşturulan Çarpıcı Tablolar

İnternetten Bile Satın Alabileceğiniz Modern Prefabrik Bahçe Evleri