in ,

İngiliz Trenlerinden ve İstasyonlarından İlham Alan Dondurma Dükkanı “Milk Train”

Global bir tasarım ajansı olan “FormRoom“, Londra Covent Garden’da bulunan eğlenceli ve davetkar bir dondurma kafesi olan “Milk Train” in tasarımını tamamladı.

Trenlerden ve tren istasyonlarından ilham alan mağazanın dış kısmı için, tren penceresinin buğulanmasını taklit edilerek boncuklu opak cam kullanılmış. Genel olarak kullanılan siyah metal detaylar ise markanın oluşturmak istediği tren görünümüne ince dokunuşlar ile yardımcı oluyor.

İç mekanın genelinde, geleneksel tren istasyonları ve platform ikonografisi arasında bir tasarım yansıtılıyor. Bunun için ağırlıklı olarak tek renk kullanılmış.

Dükkan yapılan tasarım sayesinde dışıradan gören kişiler tarafından da ilk bakışta dikkat çekmekte. Oturma alanlarının yanında bulunan camlardaki numaralandırma ve tren camı görüntüsü de oldukça başarılı.

İç kısımda aynı bir tren garının içerisinde olduğu gibi bir menü tabelası bulunuyor. Buradaki renklerin yarattığı uyum sayesinde tüm detaylı iç tasarım oldukça sade görünüyor. Bulutlar, bavullar, aydınlatma, oturma alanları bir araya gelmiş ve insanın gözünü rahatsız eden hiçbir detay bulunmuyor.

Bu başarılı tasarıma benzer örnekleri dükkan açma hayallerinizi coşturacak 12 tasarım harikası kafe & restoran yazımızda bulabilirsiniz.

Dondurma dükkanının ürünleri de birbirinde lezzetli görünüyor. Bu sevimli mekanın birbirinden güzel ürünlerini görmek için instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ünlülerin Kendi Gençlikleri ile Çekilen 16 Zamanda Yolculuk Yaptıran Kare

Sevimli Köpeklerin Saç Kesimi Öncesi ve Sonrası Görüntüleri ile Biraz Gülümseme Zamanı