in ,

İnanılmaz Şeffaf “Koi Göleti” Pastası

Grace, yani petrichoro, zaman zaman Instagram’daki muhteşem mutfak şaheserlerinin fotoğraflarını paylaşan Vancouver, Kanada’da yaşayan bir aşçı. Kısa bir süre önce, Babalar Günü için pişirdiği inanılmaz bir “Koi pond mousse” pastasının resimlerini paylaşan Grace, takipçilerini adeta şoke etti.

Grace’in pastası, misafirlerinize sunacağınız bir tatlıdan ziyade bir sanat eserine benziyor. Bu pasta üzerinde gördüğünüz her şeyin tamamen yenilebilmekte, kurutulmuş bambudan yapılmış kedi balığı sapları hariç. Grace, pastayı yapmanın yaklaşık 5 saat kadar aldığını ama sonuçların uykusuz geceye değdiğini söylüyor.

Grace, bu proje için, uzun zamandır yapılacaklar listesinde olduğunu ancak her zaman başlamaya için çok korktuğunu söylüyor. Ancak sonunda yapmaya karar vermiş ve yaptığı için çok mutlu olmuş.

Tüm küçük ayrıntıları oluşturmak için Grace, tatlı fasulye ezmesi ve agar bazlı jöle kullanmış.

Tarifi ilk kez kullandığını ve sadece küçük nilüfer yapraklarını yapmak için barbunya fasulyesini soymaya 40 dakika harcadığını belirtiyor.

“Küçük ve karmaşık şeyler yapmayı seviyorum, zambaklar ve koi üzerinde çalışırken çok eğlendim,” diye yazıyor bir Instagram paylaşımında.

Koi keki dört katmandan oluşmakta: agar badem jölesi, yaban mersini köpüğü, beyaz çikolatalı mus ve siyah susamlı şifon kek.

Grace: Instagram

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Küçük Banyolar İçin 17 Muhteşem Mimari Plan

Yeniden Yapılandırılarak Modern Hale Getirilen 19 Etkileyici Bina