in

İnanılmaz Derecede Gerçekçi Doğa Resimleri

Koreli sanatçı Jung-hwan, canlı manzaralara benzeyen aşırı gerçekçi tablolar yaratmakta. Özenli titiz tekniği ile ağacın dokulu kabuğunu, güneş ışığını ve yemyeşil otları fotoğraf kadar mükemmel hale getiriyor. Her doğa sahnesi o kadar cazip bir hal alıyor ki, resimlere daha yakından bakmamıza neden oluyor.

1978 doğumlu Jung-hwan resmi eğitimini Güney Kore, Daegu’daki Keimyung Üniversitesi’nde almış. Orada, yaratıcı pratiğini büyük ölçekli yağlı boya manzaralarına odaklamış. “Doğa, insanlığa temiz ve temiz hava, serin bir esinti… ılık güneş ışığı ve temiz su… ve sessizliğe dalmış huzur gibi birçok fayda sağlar” diyor Jung-hwan. Onun çalışma şekli, insan yaşamının herhangi bir formunu içermiyor, bunun yerine el değmemiş ve gelişen çevrenin ihtişamını vurgulamayı seçiyor.

Sanatçı, ormanlık alanlar, yuvarlanan çayırlar ve engebeli dağlar da dahil olmak üzere Güney Kore’deki manzara çeşitliliğinden ilham alıyor. Yüksek gerçeklik seviyesine ulaşmak için Jung-hwan, tek bir tablo üzerinde çalışmak için birkaç hafta ve sayısız saat harcıyor.

Tuvallerinden birine daha yakından bakıldığında, konularını doğal bir hale getirmek için titiz boya uygulamaları yaptığı görülmekte. Sonuç olarak, manzaralarının her biri adeta gerçekçi bir ruhla şarkı söylüyor.

Jung-hwan’ın çarpıcı manzara resimleri Kore ve Asya’da bir çok yerde sergilenmiş. Çalışmalarının daha fazlasını görmek ve en son eserlerini takip etmek için Instagram ve Facebook‘ta ressamı takip edebilirsiniz.

Koreli sanatçı Jung-hwan, canlı manzaralara benzeyen aşırı gerçekçi tablolar yaratmakta.

Her doğa sahnesi o kadar cazip bir hal alıyor ki, resimlere daha yakından bakmamıza neden oluyor.

Sanatçı, ormanlık alanlar, yuvarlanan çayırlar ve engebeli dağlar da dahil olmak üzere Güney Kore’deki manzara çeşitliliğinden ilham alıyor.

Manzaralarının her biri adeta gerçekçi bir ruhla şarkı söylüyor.

An Jung-hwan:  Facebook – Instagram – Picuki

Tüm fotoğraflar An Jung-hwan’a aittir.

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Film Sahnelerinin Peşinden Koşmak

Chicago Şehrinin 20 Yıllık Çalışma ile Çekilen 100 Fotoğrafı Kitap Oldu