in , ,

İki Köpek ve İki Kişinin Yaşayabileceği Ev Haline Getirilmiş Okul Servisi

Bir okul servisi içersinde iki köpek ve bir kişinin hayatlarını sürdürmesi ilk başta imkansız gibi gelebilir. Dünyada bir çok kişinin tekerlekler üzerinde yaşama seçeceğini hayata geçirdiği projeleri unutmamak gerekiyor.

Bunlardan bir tanesi de okul servisi olarak kullandığı aracını yaşadığı evi haline getiren Jack Richens. Kendisine bu farklı dönüşümde eşlik eden köpeklerini de unutmamış ve onlar için de okul servisi içerisine iki tane kulübe yapmış.

Ön Koltukları Arkaya Dönebilen Okul Servisi

İçerisinde bir yatak, küçük bir mutfak, misafir yatağı ve portatif tuvalet bulunan araç 2015 model bir Volkswagen Crafter. Sürgülü yan kapının içinden içeriye adım atıldığında bir lavabo, iki gözlü ocak, ızgara ve gizli bir mini buzdolabı içeren işlevsel mini mutfak bulunmakta. Minibüsün ön tarafındaki üç koltuğun üzerinde oturulacak ekstra koltuk işlevi görmeleri için arka kısıma dönebilme özellikleri bulunuyor.

Kulübeler Yatağın Altında

Yatak üst kısımda, çok uzun bir depolama çekmecesinin üstüne dururken, arka duvardan çapraz havalandırılan iki köpek kulübesi yatağın altına yerleştirilmiş. Yatağa kadar olan basamaklarda saklanan kompakt, portatif tuvalet ve bir şeyler depolamak için geniş bir bölüm bulunmaktadır.

Servisin içerisinde yemek yapmak için küçük bir ocak ve ocağın alt kısmında da mini bir fırın bulunmakta.   Tahmin edebileceğiniz gibi lavabo da oldukça küçük boyutlarda olacak şekilde tasarlanmış. Bu bölümde tezgah diğer tüm alana eşit bir yer kaplayacak kadar geniş düşünülmüş. Bu geniş tezgah aslında biraz daha küçültülerek lavabo veya ocak için daha fazla yer ayrılması kullanım açısından çok daha yararlı olabilirmiş.

Ön taraftaki koltuklar ters çevrildiği zaman salonun bütünlüğü tamamlanıyor. Geceleri ise misafir yatağı açılabiliyor ve ön koltuklara kadar uzanarak geniş bir yer kaplıyor. Sürgülü kapının tam yanında yer alan yatak ile mutfak eşyalarının arasında ise sadece bir kişinin ayakta durabileceği kadar bir alan bulunuyor.

Yatağın altında bulunan köpek kulübeleri için iki adet havalandırma camı yapılmış. Bu sayede köpekler sahibi ile iletişim içerisinde olabiliyorlar ve istedikleri zaman da kendi kısımlarına rahatlıkla geçebiliyorlar.

Referans: This Moving House

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşırı Rahat ve Estetik Görünümlü 17 Pofuduk Koltuk

Daha Şık, Daha Akıllı Duş Deneyimi: Livin