in ,

İç Tasarımı Sayesinde Geniş Yaşam Alanı Sunan Dar Ev

Fotoğraflardaki evi doğru görüp görmediğinizi merak ettiğinize eminim. Bu evin çok sıra dışı bir şekli var. Daha büyük bir binadan bir dekupaj gibi görünen dar bir bina.

Aslında bağımsız bir yapı ve bu sahiplerinin evlerine seçtikleri bir orijinal tasarım. Horinouchi’de bulunan ev, Japon şirketi Mizuishi Architect Atelier tarafından tasarlanan bir proje.

İki katlı ev, üç kişilik bir aile için inşa edilmiş. 595 metrekarelik bir alanı kaplayan bina Tokyo, Japonya’nın 23 özel bölgesinden biri olan Suginami’de bir nehir ve bir yol arasında yer alan üçgen bir alanda bulunuyor.

Evin alışılmadık şekli nedeniyle, tipik tasarımı değiştirmek ve mevcut koşullara uyarlamak zorunda kalınmış. Bu, evin çok dar olması durumunu telafi etmek için ekstra yer açmak üzere ikinci bir kat eklenmiş.

Tam anlamıyla çağdaş tasarıma sahip sıra dışı bir ev. Bir plan oluşturduğunuz sürece neredeyse tüm koşullara uyum sağlayabileceğinizi gösteren bir örnek.

Bu evde plan, uzun bir tasarıma sahip zemin boşluğunun eksikliğini telafi etmeyi amaçlıyordu. Bu sevimli küçük evde büyük pencereler ve işlevsel olarak bölünmüş alanlar bulunmaktadır. Odalar şaşırtıcı derecede geniş ve iç tasarım sade ve basit olarak yapılmış.

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Norveç Doğasında Beraber Yürüyüş Yapmayı Seven İkiliden 17 Muhteşem Kare

Yüzünüzü Biraz Olsun Gülümsetecek 17 Sevimli Fil Yavrusu