İç Karartan Çalışma Odasının Aydınlık ve Kullanışlı Bir Yatak Odasına Dönüşümü

EFE Creative Lab” tasarım şirketinde çalışan Francis Dominguez, bir çalışma odasını yenilemiş. Tasarımcı, odayı bir genç yatak odasına dönüştürürken rahatlatıcı bir renk paleti kullanmış.

İşte ev ofisi önceden böyle görünüyordu.

Detaylı Plan Yapılmış

Tasarımcılar, ilk olarak müşterisine odanın yeni halinin nasıl görüneceğine dair bir fikir vermek için yeni görünümü planlanlamışlar.

Sonuç: Modern Bir Yatak Odası

Aydınlık ve misafirperver yatak odası, ahşap döşemeyi tamamlayan ve renk olarak uygun olan mavi ve beyaz renkler seçilmiş.

Yatağın odadaki yeri, duvardaki geniş boyalı şerit ile tanımlanmış ve bu bölüm aynı zamanda bir yatak başlığı gibi de görünmekte.

Kullanışlı ve Aydınlık

Yatak odasının diğer tarafında özel yapım bir kitaplık ve masa bulunmaktadır. Hareket edebilen bir merdiven, üst raflara kolay erişim sağlarken, ahşap masa çalışmak için uygun bir yer oluşturuyor. Masanın yanındaki duvarda uzun bir ayna bulunmakta.

Gömme Dolap ile Yer Kazanımı

Yatak odasının kapısının olduğu duvarda dolaplar bulunmakta. Dolaplar beyaz duvarın içerisinde gömülü olarak tasarlanmış, içine ise eşyaların düzgün yerleştirilmesi için raflar ve çekmeceler eklenmiş.

Fotoğraflar: Christine Michelle Photography 

Tasarım: Francis Domínguez, EFE Creative Lab 

Özel yapım kitaplık: Jose Oldemburg

Yorum Gönder