in ,

Hızlı Bir Kahvaltı İçin Akıllı Çözümler

hizlikahvalti1

Kahvaltı hafta sonları ya da tatil günlerinde yapıldığı zaman uzun ve keyifli olması tercih edilen günün ilk öğünüdür. Uzun sürecek bir kahvaltıyı da hazırlamak uzun sürebilir. Bu da keyiften çok bize yorgunluk getirebilir. Oysa normal olan hazırlık aşamasının kısa, yemek aşamasının uzun ve keyifli olmasıdır.

hizlikahvalti2

Hızlı bir kahvaltı yapmamız gerektiğinde bizlere yardımcı olabilecek bazı mutfak gereçleri vardır. Bu gereçler işimizi çok kolaylaştırabilir. Hem kızartılmış ekmeği, hem çayı ve hem de yumurtayı aynı anda yapmamızı sağlayan ilginç araçları kullanabiliriz. Kahvaltıda donut yemek isteyenlerin de bu işe çok zaman harcamalarına gerek yok. Bunun için de bir donut makinesi çok uygun olabilir.

hizlikahvalti3

Bu tarz bize yardımcı olabilecek makineler piyasalarda da mevcut. Dört tostu ve iki yumurtayı aynı anda yapabilen aşağıdaki makine ile de kahvaltı hazırlığı kısmında hızlanabiliriz. Bu aletin bir de et kızartma aparatı bulunuyor.

hizlikahvalti4

Kızarmış ekmek sevenler için de ekmeklerin hızlı kızartılması önemli elbette. Uzun süren ekmek kızartma seansları her defasında masadan kalkmamızı ve yeni kızarmış ekmekleri masaya getirerek keyfimizi bölünmesine neden olacaktır. Oysa aşağıdaki tasarımla ard arda çok sayıda ekmeği kızartabiliriz.

hizlikahvalti5

“Dördü bir arada” isimli bu tasarımda ise taze meyve suyu, çay, kahve ve tostumuzu aynı anda yapabiliyoruz. Tasarımın bembeyaz olması biraz itici olmuş fakat yararlılık açısından oldukça yüksek seviyelerde.

hizlikahvalti6

Başarılı bir tasarımda ekmek kızartan, yumura haşlayan ve et kızartan bu harika alet. Bu minik tasarım sayesinde kahvaltımız iki dakika içerisinde hazır hale gelebilir.

hizlikahvalti7

Kahvaltıda pan kek yemeyi sevenler için de bir pan kek makinesi uygun olabilir. Pan kek yapımı için harcayacağımız 15-20 dakikalık süre bu alet sayesinde bizim olacaktır. Eğer bir pan kek hastası iseniz bu aletlerden bir tanesini edinmenizde yarar olacaktır.

hizlikahvalti8

Ben kahvaltıda et yemezsem olmaz diyorsanız işte tam size göre bir tasarım. Bu tost makinesinin yan bölmesi sayesinde tostumuz kızarırken aynı anda yumurta ve etimizi de pişirebiliyoruz. Yumurtalı ve etli tostumuz bu sayede çok kısa bir sürede hazır olabiliyor.

hizlikahvalti9

Tost makinesi fikirlerine bir tane de iki tostu aynı anda yapabilen bu tasarım. Eğer kahvaltı iki veya daha fazla kişi için hazırlanıyorsa bu alet bize çok fazla zaman kazandıracaktır.

hizlikahvalti10

Son olarak en beğendiğimiz tasarıma bir bakalım. Hem tost makinesi hem de çay yapabilen bu alet tam bir retro tarzında tasarlanmış. Tasarımı ve işlevliği açısından oldukça beğenilen TeaToaster isimli yararlı ve kullanışlı çaydanlık kahvaltı masalarımızdan eksik etmememiz gereken bir alet gibi görünüyor.

hizlikahvalti11

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avrupa Kupalarında Kullanılan Futbol Toplarının Evrimi

Güzel Bir Kumsalın Kenarındaki Sahil Evi