in

Her Seviyedeki Sörfçüler için Farklı Dalgalar Yapan Sörf Gölü

Avustralya, büyük dalgaları ve inanılmaz sörf noktaları ile tanınıyor ve şimdi bir şirket bu heyecanı farklı bir şekilde sörf severlere ulaştırıyor. “Surf Lakes” dünyanın en büyük sörf havuzudur ve beş seviyeli dalgaları ile her seviyedeki sörfçünün sörf yapmasına olanak tanımaktadır. Yeni başlayanlardan profesyonellere kadar, su sporları meraklıları bu yeni teknolojiyi ileride oldukça fazla kullanacak gibi görünüyor.

“Surf Lakes”, “5 Waves” adlı bir teknolojiyi kullanarak merkezi bir dalga cihazından eşmerkezli dalgalar göndererek çalışmakta. Dalgalar daha sonra, her biri suyun hızını, şeklini ve boyutunu manipüle etmek için özel olarak incelenen batık resiflere ve kıyı şeridine doğru kırılmakta. Dev yapay göl, dalga türüne bağlı olarak bölgelere ayrılmış durumda.

Yeni başlayanlar, beyaz suyun resiflerin içinden geçtiği seviye 1’de sörf yapmayı öğrenebilmekteler. Burası kürek çekmeyi, dalgaları yakalamayı ve bir tahtada ayağa kalkmayı öğrenmek için mükemmel bir yer. 2. seviyede ise yakalaması ve sürmesi kolay olan yumuşak, yuvarlanan dalgalara bulunmakta. Seviye 3, biraz daha büyük dalgalar arayan ve daha zor dönüşler ve hava manevraları yapmak isteyen ileri düzey sörfçüler için içindir. Seviye 4 ve 5 uzmanlar ve profesyoneller içindir. Bu alanlarda, daha fazla hız, yükseklik ve güce sahip dalgaların yanı sıra variller gibi engeller de vardır. Seviye 5’in 2 metrelik dalga yüksekliği, Surf Lakes’de bulacağınız en büyük dalga yüksekliği ve profesyonel sörfçüler için harika bir uygulamadır.

“Surf Lakes” dünyanın en büyük sörf havuzudur ve beş seviyeli dalgaları ile her seviyedeki sörfçünün sörf yapmasına olanak tanımaktadır.

Havuz hakkında özellikle yenilikçi olan şey, sörfçülerin hava raporlarına güvenmeden pratik yapabilmelerine izin vermesidir. İyi dalgaları beklemek yerine, sörf yapmak için daha fazla zaman harcayabilirler. Eski Dünya Sörf Şampiyonu Barton Lynch, “Sörfün en zor kısmı tekrardır” dedi. “Sporda, istikrarlı bir ortamda sürekli prova yaparak tekrar alabilirsiniz. Sörf yaparken, şimdiye kadar bunu daha önce hiç görmediniz. Burada, dalgaların bu seviyeleri ve sıralamaları ile daha zorlu koşullara ilerleyebilirsiniz. Ne yapmak istediğinizi uygulayıp prova edebilirsiniz ve iyileşme oranınız daha yüksek olacaktır. ”

“Surf Lakes”, “5 Waves” adlı bir teknolojiyi kullanarak merkezi bir dalga cihazından eşmerkezli dalgalar göndererek çalışmakta.

5 Wave teknolojisini geliştirmek yedi yıl sürmüş ve firma Queensland’de bir prototip üretmiş. Bu bölümhalka açılmasa da, prototip havuzu, teknolojilerini mükemmelleştirmelerine yardımcı olmuş. Şimdi, Surf Lakes’i lisanslamak ve tüm dünyaya yaymak istiyorlar. Avustralya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nde imzalanan anlaşmalar ve beş kıtadaki girişimlerin önümüzdeki 24 ay içinde sonuçlanması bekleniyor.

Havuz hakkında özellikle yenilikçi olan şey, sörfçülerin hava raporlarına güvenmeden pratik yapabilmelerine izin vermesidir.

Surf Lakes: Web Sitesi – Facebook – Instagram – Vimeo

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portland’da Bulunan Modern ve Etkileyici Dağ Evi

Antarktika’nın Buz Mavisi Yüzeyine Işık Tutan Etkileyici Fotoğraflar